Home Regionalne Patrycja Markowska na Dniach Zelowa.

Patrycja Markowska na Dniach Zelowa.

by admin
470 wejść

Cztery Kultury Jeden Zelów – pod takim hasłem odbędą się Dni Zelowa 2019, które tym razem zaprezentują się w nowej odsłonie. Ideą tegorocznego święta jest pokazanie i przybliżenie bogatej kultury naszej gminy, która zawiera w sobie polskie, czeskie, niemieckie i żydowskie korzenie.

Od 1 do 4 lipca będzie można wysłuchać wykładów na temat niezwykłej historii Zelowa, odwiedzić wystawę prezentującą różnorodność wyznań naszej lokalnej społeczności, obejrzeć spektakl opowiadający o lokalnych dziejach, a także posmakować polskich, czeskich, niemieckich i żydowskich potraw, które będą serwowane w kilku zelowskich restauracjach.

Na zakończenie, w sobotę 6 lipca, zapraszamy do wspólnej zabawy na targowisko przy ulicy Poznańskiej, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, degustacja potraw i oczywiście występy artystyczne. Jednym z zespołów, który wystąpi przed publicznością będzie zespół Kracoustic, który zaprezentuje muzykę naszych czterech kultur.

Gwiazdą wieczoru będzie Patrycja Markowska.

źródło: zelow.pl

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Zlewów 27 czerwca 2019 - 05:14

Etna zagra, to Ci dopiero gwiazda 😀 macie gust muzyczny w tym Cwelowie, nie ma lipy 😀

Reply
zIELONY 2 lipca 2019 - 11:55

Za te pieniądze wydane na taką lipę to niech burmistrz lepiej przesunie na biednych i potrzebujących. Albo coś dla miasta zrobi. Zelowianie w Buczku maja 1000% lepszą imprezę niż w tym grajdole.

Reply
NIEBIESKI 17 lipca 2019 - 16:22

ETNA dała super czadowy koncert. Oby więcej takich w Zelowie…

Reply

dodaj komentarz