Home Regionalne Cztery kultury – jeden Zelów.

Cztery kultury – jeden Zelów.

by admin
526 wejść

Cztery Kultury Jeden Zelów – pod takim hasłem odbyły się Dni Zelowa 2019, które tym razem zaprezentowały się w nowej odsłonie.

Ideą tegorocznego święta było pokazanie i przybliżenie bogatej kultury naszej gminy, która zawiera w sobie polskie, czeskie, niemieckie i żydowskie korzenie.

Od 1 do 4 lipca było można wysłuchać wykładów na temat niezwykłej historii Zelowa, odwiedzić wystawę prezentującą różnorodność wyznań naszej lokalnej społeczności, obejrzeć spektakl opowiadający o lokalnych dziejach, a także posmakować polskich, czeskich, niemieckich i żydowskich potraw, które będą serwowane w kilku zelowskich restauracjach.

Na zakończenie, w sobotę 6 lipca, odbyła się wspólna zabawa na targowisko przy ulicy Poznańskiej, gdzie czekało mnóstwo atrakcji m.in. wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, degustacja potraw i oczywiście występy artystyczne.

Jednym z zespołów, który wystąpił przed publicznością był zespół Kracoustic, który zaprezentował muzykę naszych czterech kultur. Gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz