Home Wiadomości Nowy i długo oczekiwany parking przy blokach 213 i 214.

Nowy i długo oczekiwany parking przy blokach 213 i 214.

by admin
435 wejść

Trzydzieści dwa nowe miejsca postojowe powstają na os. Dolnośląskim w rejonie bloków 213 i 214. Prace idą pełną parą, parking ma być gotowy w październiku.

Bełchatów jest w czołówce miast z największą ilością samochodów przypadających na jednego mieszkańca – niemal 2 (dla porównania w Warszawie liczba ta to 0,6). Ilość miejsc, w których można zaparkować samochodem, jest więc tematem niezwykle ważnym dla mieszkańców. Dlatego każdego roku magistrat buduje nowe parkingi. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście przybyło 1000 dodatkowych miejsc postojowych i wciąż powstają nowe. Teraz trwają prace na jednym z największych bełchatowskich osiedli – Dolnośląskim. Nowy parking powstaje w okolicach bloków 213 i 214.

Roboty ruszyły w marcu, najpierw wykonawca odwodnił teren, później ruszyła wycinka drzew – miejsce, w którym powstaje nowy parking wcześniej było bowiem zieleńcem. Ułożone są już także krawężniki i kostka. W najbliższym czasie wykonawca zajmie się budową drogi dojazdowej do bloków 213 i 214.

Prace, które przebiegają zgodnie z harmonogramem, powinny zakończyć się październiku. Wtedy mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego zyskają 32 nowe miejsca parkingowe, w tym 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Cała inwestycja kosztować będzie miasto blisko 350 tys. zł.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz