Home Sport „- Nie można podejmować takich decyzji dwa dni przed meczem..(…)”

„- Nie można podejmować takich decyzji dwa dni przed meczem..(…)”

by admin
369 wejść

Już w najbliższą sobotę na stadion przy ulicy Sportowej powróci najwyższa klasa rozrywkowa piłki nożnej a wszystko to za sprawą beniaminka PKO Ekstraklasy częstochowskiego Rakowa. Niestety, nieprzemyślana (delikatnie ujmując) decyzja Pani Prezydent Miasta Bełchatowa, zepsuje całe piłkarskie święto.

W oświadczeniu wydanym przez Raków Częstochowa czytamy:

– Wierzymy, że mecze „Czerwono-Niebieskich” na stadionie w Bełchatowie będą prawdziwym piłkarskim świętem, a zachowanie Kibiców na najbliższym spotkaniu z Koroną Kielce stanie się argumentem przy ponownym rozpatrzeniu wniosku o rozgrywanie meczów z udziałem kibiców gości – powiedział Prezes Klubu, Wojciech Cygan.

W trosce o mieszkańców okolicznych osiedli Pani Prezydent wydała taką oto decyzję, uzasadniając:

„Zakaz udziału w imprezie masowej kibiców drużyn przyjezdnych uzasadniony jest względami bezpieczeństwa. Kibice drużyn przeciwnych oraz kibice drużyny Rakowa i tutejszego klubu piłkarskiego GKS Bełchatów mogą podczas spotkań piłkarskich doprowadzić do eskalacji czynów chuligańskich i przestępczych. Tak duże zgromadzenie kibiców antagonistycznie nastawionych do siebie może stanowić realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zamieszkujących najbliższe okolice stadionu w Bełchatowie, jak i może utrudnić codzienne funkcjonowanie innym mieszkańcom miasta”

Władze świętokrzyskiego ZPN i Korony Kielce nie kryją zbulwersowania decyzją Czechowskiej.

To skandaliczna decyzja – mówi Jakub Żubrowski. – Będziemy to wyjaśniać – dodaje Mirosław Malinowski, prezes świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Taką decyzję podjęła prezydent Bełchatowa – Mariola Czechowska. Jest ona bardzo kontrowersyjna, bo podjęta zaledwie dwa dni przed meczem Raków Częstochowa – Korona.

Nie można podejmować takich decyzji dwa dni przed meczem. Będziemy kontaktować się w tej sprawie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. To jest słabe i znowu nas lekko ogrywają. Rada nadzorcza Ekstraklasy zezwala na awans klubów bez infrastruktury i znowu jesteśmy przez to karani – mówił Krzysztof Zając, prezes Korony Kielce. 

źródło: Korona Kielce/Raków Częstochowa

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz