Home Sport Raków przegrał przy Sportowej. Kibice Korony podziękowali Marioli Czechowskiej za “gościnę”.

Raków przegrał przy Sportowej. Kibice Korony podziękowali Marioli Czechowskiej za “gościnę”.

by admin
466 wejść

W pierwszej kolejce PKO Ekstraklasa Raków Częstochowa przegrał po wyrównanej grze z Koroną Kielce. Był to powrót częstochowian po 21 latach do najwyższej klasy rozrywkowej.

W zasadzie, przez pierwsze 45 minut nic szczególnego nie działo się na murawie. Po prostu wiało nudą i żadna z drużyn nie pokazała ekstraklasowego poziomu.

W trakcie meczu arbiter główny pozwolił zawodnikom uzupełnić płyny ale to mimo wszystko nie wpłynęło na poprawę jakości gry obu ekip. Po zmianie stron to właśnie “gospodarze” spotkania ruszyli do natarcia, ale odpowiedź krwisto-czerwonych była natychmiastowa.

Bramkarz Rakowa Michał Gliwa popełnił fatalny błąd i zmuszony był faulować w polu karnym Erika Pacindę. Sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazać jedenasty metr. Piłkę ustawił Adnan Kovacević i to on jako jedyny wpisał się na listę strzelców dzisiejszego meczu.

Raków mógł odpowiedzieć w 77. minucie, ale Paweł Sokół świetnie zatrzymał strzał Bryana Nouviera. Chwilę później Miłosz Szczepański potężnie uderzył zza pola karnego, lecz piłka jedynie otarła się o boczną siatkę.

Tak jak wcześniej było zapowiedziane, decyzją prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej, mecz odbył się bez udziału kibiców gości, ale nie tak całkiem do końca. Kibice z Kielc przybyli do Bełchatowa, pierwszą połowę spędzili przed bramą i stamtąd wspierali swoich zawodników. Natomiast w trakcie drugiej połowy skorzystali z zaproszenia częstochowskich kibiców i licznie stawili się na trybunach. Pod koniec spotkania kieleccy kibice podziękowali śpiewem Pani Marioli Czechowskiej za “gościnę”.

Może Cię zainteresować

3 komentarze

v 20 lipca 2019 - 17:35

Bełchatów jest bardzo przyjazny Rakowowi i nie tylko , ich kibice dziś chodzili niepokojeni przez nikogo po całym mieście , gdzie byli obrońcy i władcy Bełchatowa ? 😀 zielona propaganda trwa w najlepsze 😉

Reply
xxx 22 lipca 2019 - 14:22

Ty niekumaty łbie, ustaliliśmy że w dniach meczów nie wchodzimy sobie w drogę

Reply
Uzi 23 lipca 2019 - 15:14

No a gdzie to słynne fcb i FC Zelow przecież jak dobrze kojarzę to na początku XXI wieku to wasz kolega zginął z rąk kibica Rakowa? Docinki zostawcie sobie karaluchy…

Reply

dodaj komentarz