Home Regionalne Święto plonów w Wolicy w Gminie Kleszczów.

Święto plonów w Wolicy w Gminie Kleszczów.

by admin
532 wejść

Plenerowa uroczystość Gminnego Święta Plonów miała miejsce w niedzielę 25 sierpnia w miejscowości Wolica. Przed Wiejskim Ośrodkiem Kultury zgromadzili się uczestnicy dożynkowego korowodu.

Zanim rozpoczął się uroczysty przemarsz na miejscowe boisko sportowe, nastąpiła ocena wieńców, które zostały zgłoszone do gminnego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Gminne Święto Plonów rozpoczęło się od dziękczynnej mszy świętej. Kazanie wygłosił proboszcz Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Łękińsku. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpiło poświęcenie dożynkowych wieńców. Ze słowami podziękowań za zebrane plony zwrócił się do zebranych na uroczystości rolników wójt gminy Kleszczów.

Rozrywkową część dożynkowej imprezy rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów. Po niej z krótkim programem tanecznym wystąpił dziecięcy zespół ludowy, który działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie.

W dalszej części festynu uczestnicy mieli okazję posłuchać występu kapeli PIECZARKI, koncertu w wykonaniu Tomasza Niecika, a następnie koncertu zespołu BABSZTYL (świętującego niedawno jubileusz 40-lecia istnienia). Gwiazdą dożynek w gminie Kleszczów był zespół VARIUS MANX z Kasią Stankiewicz.

Dodajmy, że jeszcze w części oficjalnej gminnej uroczystości odbyło się ogłoszenie wyników konkursów na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, konkursu na najsmaczniejsze ciasto z dodatkiem warzyw, na największe lub najdziwniejsze warzywo, a także kolejnej edycji „Konkursu na najschludniejszą posesję w Gminie Kleszczów”. Z rąk wójta gminy oraz przewodniczącej Rady Gminy Kleszczów laureaci odebrali nagrody.

Organizatorzy w ramach dodatkowych atrakcji zaprosili wesołe miasteczko z oryginalnym zestawem urządzeń zabawowych. Wielkim powodzeniem cieszyły się warsztaty pieczenia chleba. Na przygotowanych stoiskach można było oglądać przykłady rękodzieła, wykonywanego przez uczestników zajęć, prowadzonych w placówkach kultury gminy Kleszczów.

źródło: Gmina Kleszczów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz