Home Kronika policyjna Dwa śmiertelne wypadki w dwa dni.

Dwa śmiertelne wypadki w dwa dni.

by admin
392 wejść

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem pieszych. Na skutek potrącenia, piesi ponieśli śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i noszenie elementów odblaskowych!

Do pierwszego wypadku doszło 3 października 2019 roku około godziny 19.40 w miejscowości Wadlew w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem BMW, 27-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, jadący drogą DW 473 w kierunku Wrocławia,  potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnię.

Na skutek doznanych obrażeń 58-letni mieszkaniec Wadlewa zmarł na miejscu. Policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora. Śledztwo w tej sprawie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia prowadzi teraz Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

Drugi tragiczny wypadek miał miejsce rankiem, 4 października 2019 roku w miejscowości Wola Mikorska. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 47-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego, kierująca samochodem marki VW Passat, jadąc w kierunku Domiechowic potrąciła pieszego, który szedł jezdnią. 80-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Okoliczności tego wypadku są teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa.

W obydwu zdarzeniach piesi byli ubrani w odzież koloru ciemnego i nie mieli elementów odblaskowych. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz