Home Polityka PGE w dalszym ciągu będzie sponsorować GKS Bełchatów.

PGE w dalszym ciągu będzie sponsorować GKS Bełchatów.

by admin
375 wejść

Przed siedzibą PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. przy ul. Węglowej w Bełchatowie odbył się briefing prasowy z udziałem Posłanki na Sejm RP oraz Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A. Wiktora Rydza.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów poinformowano, iż wkrótce zostanie zawarta umowa, na mocy której PGE GiEK S.A. zostanie sponsorem GKS „Bełchatów” S.A. na sezon 2019/20. Szczegóły umowy są jeszcze dopracowywane.

O tej dobrej informacji jako pierwsza poinformowała pani Małgorzata Janowska:

Chciałam przekazać bardzo dobrą informację, że GKS Bełchatów w dalszym ciągu będzie związany z GKS PGE. Wkrótce podpisywana będzie umowa sponsoringowa z klubem, dzięki której GKS Bełchatów będzie mógł funkcjonować. Nie ukrywam, że od kilku miesięcy zajmowałam się tym tematem i cieszę się, że udało się pozyskać środki na rzecz bełchatowskiego klubu. Bardzo się z tego powodu cieszę i chciałam z tego miejsca podziękować Zarządowi PGE i Henrykowi Baranowskiemu, Prezesowi Zarządu, który przychylił się do moich próśb oraz Robertowi Ostrowskiemu, Prezesowi Zarządu PGE GiEK S.A. i Zarządowi tej spółki. Sponsorem klubu będzie PGE GiEK S.A. a nie PGE Polska Grupa Energetyczna jak do tej pory. Chciałam również podziękować wszystkim kibicom i osobom zaangażowanym w to, bo bez Was nie udałoby się wywalczyć tych pieniędzy, dzięki którym GKS może normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że środki, które będą przeznaczone będą rosły i będziemy o to oczywiście walczyć.

Dziękuję w imieniu całej społeczności GKS Bełchatów – powiedział z kolei Wiktor Rydz. Czekaliśmy na tę wiadomość od dłuższego czasu i po raz kolejny okazuje się, że cierpliwość popłaca. Nauczyliśmy się jej i dlatego też czekaliśmy i wierzyliśmy w to, że finał tych rozmów, które zostały podjęte, będzie dla nas szczęśliwy i to się właśnie dokonuje. Bardzo dziękuję pani poseł Małgorzacie Janowskiej za kompetentne i skutecznie działanie w naszym temacie. Duże podziękowanie również dla Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej i PGE GiEK S.A. z panem Prezesem Robertem Ostrowskim na czele za to, że udało się wypracować taką formułę sponsoringową, dzięki której będziemy funkcjonować. Wiedzieliśmy, że są z tym pewne trudności, ale dzięki zaangażowaniu i determinacji tych ludzi udało się je pokonać.. Dziękuje również wszystkim pracownikom spółki PGE GiEK S.A., którzy włączyli się w tą pomoc. Cały czas czuliśmy ich wsparcie. Mogliśmy chociaż chwilowo spać spokojnie i liczyć na to, że finał będzie dla nas radosny. Ze swojej strony deklaruję, że ta współpraca będzie z korzyścią dla obu stron. Myślę, że pokazaliśmy, iż ten klub idzie w dobrym kierunku. Poprawiła się sytuacja sportowa i finansowa. Myślę, że warto takiemu klubowi jak nasz zaufać i za to zaufanie i wsparcie serdecznie dziękuje.

Na tę chwilę umowa jeszcze nie jest podpisana. Ostatnie jej zapisy są jeszcze omawiane przez zespół prawny spółki PGE i myślę, że w przyszłym tygodniu zostanie ona parafowana – zakończył sternik górniczego klubu.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi sześć oddziałów zlokalizowanych na terenie czterech województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.

Rolą PGE GiEK S.A. w realizacji misji i wizji Grupy Kapitałowej PGE jest budowa wartości PGE GiEK S.A. poprzez efektywne prowadzenie procesów wydobycia węgla brunatnego, wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz świadczenie usług przy zachowaniu wysokich standardów ekologicznych i zasad społecznej odpowiedzialności.

Oddziały PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna:

•    Elektrownia Bełchatów
•    Elektrownia Turów
•    Elektrownia Opole
•    Zespół Elektrowni Dolna Odra
•    Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów
•    Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Tofriorz 4 października 2019 - 12:53

Brawo po tylu latach w końcu PGE wraca do grona sponsorów naszej drużyny Brawo PGE Brawo Gieksa !!!!!!!!!!!

Reply

dodaj komentarz