Home Kronika policyjna Pijany kierowca przejechał pijanego rowerzystę i staranował zaparkowany samochód.

Pijany kierowca przejechał pijanego rowerzystę i staranował zaparkowany samochód.

by admin
444 wejść

2 października 2019 roku o godzinie 19.00 policjanci byli wezwani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Nowa Wola.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 33-letni kierujący samochodem marki VW Passat, podczas manewru omijania, najechał na pieszego, który leżał na jezdni. Następnie odbił kierownicą i uderzył w zaparkowany na trawniku przy posesji samochód marki Toyota Corolla.

Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Z wykonanych na miejscu zdarzenia czynności wynika, że 43-letni mieszkaniec Nowej Woli, szedł drogą prowadząc rower. Kiedy przewrócił się i leżał na jezdni został potrącony przez kierowcę vw passat.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-letni kierowca vw miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, natomiast 43-letni pieszy, miał w organizmie 3 promile alkoholu. Potrącony mężczyzna z otarciem w okolicy głowy został przewieziony do szpitala na badania.

Natomiast nietrzeźwy kierowca vw passat po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie też za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz