Home Wiadomości Akademia policyjna bezpieczeństwa.

Akademia policyjna bezpieczeństwa.

by admin
749 wejść

Za nami powiatowe eliminacje Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie “Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. 12 drużyn ze szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego prowadziło zaciętą rywalizację o wejście do finału wojewódzkiego.

Tegorocznymi zwycięzcami są zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie: Ewa Niewieczerzał i Grzegorz Burasiewicz. Będą oni reprezentować nasz powiat podczas konkursu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bełchatowscy policjanci po raz czternasty przeprowadzili powiatowe eliminacje „ Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie”. Patronat nad konkursem, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli objęli Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska oraz Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Dorota Pędziwiatr. 

23 października 2019 roku, w Hali Sportowej KWB Bełchatów przy ul. 1 Maja, uczniowie drugich klas szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego stoczyli zaciętą rywalizację o wejście do wojewódzkiego finału. W zawodach udział wzięło 12 dwuosobowych drużyn składających się z dziewczynki i chłopca. 

Na początku uczniowie musieli rozwiązać test wiedzy ogólnej dotyczący bezpieczeństwa w różnych sytuacjach m.in. na drodze, podczas zabaw w domu, na wakacjach, czy w kontakcie z osoba nieznajomą. Następnie, w drugim etapie, pokonywali tor przeszkód. Bieg okrężny między słupkami, przewrót w przód, przeniesienie piłki lekarskiej, skok przez ławeczki, rzut piłkami siatkowymi na odległość co najmniej 2 metrów, skłony w przód, skok przez skrzynię i bieg wahadłowy, a wszystko to do pokonania w jak najkrótszym czasie, były prawdziwym wyzwaniem dla drugoklasistów.

Wszystkiemu towarzyszyła gorąca atmosfera prawdziwego dopingu szkolnych kolegów. Wszystkie drużyny zacięcie walczyły fair-play, kibicując jednocześnie pozostałym zawodnikom. Zmagania zawodników ubarwił pokaz udzielania pierwszej pomocy, przygotowany i przeprowadzony przez ratownika Panią Annę Pudlak.

Zwycięstwo w tegorocznych eliminacjach powiatowych oraz zaszczyt reprezentowania powiatu bełchatowskiego w finale wojewódzkim w Łodzi wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie: Ewa Niewieczerzał i Grzegorz Burasiewicz.

Nagrody ufundowane przez jednostki samorządowe powiatu bełchatowskiego wręczył Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Karol Mielczarek wraz ze Starostą Powiatu Bełchatowskiego Panią Dorotą Pędziwiatr i Wicestarostą Panem Jackiem Bakalarczykiem. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz