Home Kronika policyjna Chciał okraść pracodawcę.

Chciał okraść pracodawcę.

by admin
393 wejść

Nieuczciwemu pracownikowi grozi kara do 5 lat więzienia. 26-letni mieszkaniec Szczercowa zatrudniony w jednej z firm w powiecie bełchatowskim próbował okraść swojego pracodawcę. Jego zamiary skutecznie udaremnił ochroniarz, który ujął sprawcę i przekazał w ręce policji.

23 października 2019r przed godziną 21.00 rusieccy policjanci pojechali na interwencję do firmy w Szczercowie. Zgłoszenie dotyczyło ujęcia mężczyzny, który próbował okraść swojego pracodawcę. Pracownicy ochrony firmy przekazali mundurowym ujętego mężczyznę.

Okazało się, że 26-latek w czasie pracy wyniósł z terenu firmy różne elementy aluminiowe i stalowe. Tak przygotowane przedmioty po zakończonej pracy mężczyzna zamierzał ukraść i wywieźć na złom. Został jednak przyłapany na gorącym uczynku przez pracownika ochrony.

Właściciel oszacował wartość wyniesionych przedmiotów na 1500 złotych. Mieszkaniec Szczercowa został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz