Home Wiadomości Dołącz już dziś. 18 edycja szlachetnej paczki.

Dołącz już dziś. 18 edycja szlachetnej paczki.

by admin
546 wejść

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych.

Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same w rozwiązywaniu swych problemów. Po raz kolejny w Bełchatowie powstała drużyna wolontariusz zwana SuperW. Wolontariusze wyszukują rodziny lub osoby samotne, starsze w potrzebie, analizują wspólnie z nimi ich sytuację oraz szukają sposobu jak zaradzić.

To nie jest tylko pomoc materialna – jak wielu ludzi to kojarzy, ale jest to tzw „mądra pomoc”. Oznacza to, że wolontariusze wspólnie z darczyńcami, dobroczyńcami i rodzinami realizują misję inspirowania ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia, stawania się bohaterem.

My – jako wolontariusze – tłumaczy liderka tegorocznej akcji Milena Jasitczak – inspirujemy do ciągłego wzrastania poprzez konkretne narzędzia pracy z trzema kluczowymi grupami w projekcie: wolontariuszami, darczyńcami i rodzinami.

Te osoby wzajemnie na siebie wpływają, my jako organizacja pośredniczymy w ich wzajemnym kontakcie i dajemy szansę, by się spotkali. Jesteśmy już po szkoleniu wolontariusz. Nawiązujemy kontakty z rodzinami, analizujemy potrzeby rodzin – dodaje Milena Jasitczak.

Jesteśmy zespołem wolontariuszy. Przed nami niecałe 2 miesiące. W Polsce jedynie SZLACHETNA PACZKA jest w ten sposób zorganizowanym projektem pomocowym. Pomimo, że finał akcji zaplanowany jest na weekend 7-8 grudnia br to praca wolontariuszy trwa nadal.

Na czym polega praca wolontariuszy?

Praca wolontariusza nie sprowadza się tylko do przekazania dóbr materialnych. To także praca przez wiele tygodni, miesięcy pomaganie rodzinie w kontaktach z prawnikiem, urzędem, szkołą, ośrodkiem pomocy, ośrodkami szkoleniowymi, instytucjami itp.

Czego oczekujecie od Bełchatowian?

Oczekujemy współpracy. Prosimy ludzi dobrej woli, dobrego serca, aby zaangażowali się w akcję. Na stronach internetowych Szlachetnej Paczki opublikowane będą opisy rodzin i ich problemy, trudne sytuacje. Angażujmy się i jeśli darczyńca, dobroczyńca nie może sam
sprostać wyzwaniu może zorganizować pomoc grupową w swoim środowisku.

Uczniowie, nauczyciele w szkole, pracownicy w zakładzie pracy, fundacje dobroczynne, stowarzyszenia, sieci handlowe czy nawet całe wielopokoleniowe rodziny. Dzielmy się z innymi tym co mamy.
Pomóżmy potrzebującym w wychodzeniu z ubóstwa. Zapewniamy, że rodziny są dobrze i wielokrotnie weryfikowane i jeśli my takie rodziny wybierzemy to są to naprawdę bardzo trudne sytuacje.

Jak skontaktować się z drużyną SuperW czyli wolontariuszami szlachetnej Paczki?

Mamy założoną stronę na facebook’u a także na naszej stronie internetowej
www.szlachetnapaczka.pl.

Wierzę w dobre serce Bełchatowian. Do tej pory nie zawiedliśmy się na nich – apeluje Milena Jasitczak.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz