Home Wiadomości Sprawdź jak dojechać na cmentarz 1 listopada. Będą objazdy.

Sprawdź jak dojechać na cmentarz 1 listopada. Będą objazdy.

by admin
569 wejść

We Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada w okolicach bełchatowskiego cmentarza będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Inaczej pojadą też emzetki. Tradycyjnie wzmożone patrole zapowiadają straż miejska i policja.

1 listopada trzeba się liczyć ze wzmożonym ruchem wokół cmentarzy. Aby ułatwić poruszanie się i pieszym, i kierowcom, na czas Wszystkich Świętych magistrat wprowadza zmianę organizacji ruchu w okolicy bełchatowskiej nekropolii.

Wzorem lat ubiegłych zamknięty zostanie wjazd w Aleję Włókniarzy od ulic: Czaplinieckiej i Lipowej. – Wspomniny odcinek przeznaczony będzie na parking. Ruch drogowy przeniesiony będzie na ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie. – Dojechać i powrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny.

Wyjazd z cmentarza będzie możliwy ul. Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną – tłumaczy Michalak. Jakie objazdy będą obowiązywać można także zobaczyć na mapie, którą zamieszczamy poniżej.

Emzetka linii 10 – zmiana trasy

Podróżujący miejskimi emzetkami, dokładnie linią nr 10, muszą liczyć się ze zmianą jej trasy. Na co dzień Dziesiątka kursuje bowiem Al. Włókniarzy, która na czas Wszystkich Świętych będzie zamknięta dla ruchu. Linia nr 10 pojedzie więc tak jak linia nr 3, czyli ul. Czapliniecką i Lipową.

Dodatkowe patrole straży miejskiej i policji

Okolice cmentarzy patrolować będą straż miejska i policja, pomogą także ochotnicy z OSP Bełchatów i OSP Bełchatów-Grocholice. – Wzmożonych patroli trzeba się spodziewać właściwie już od środy, 31 października – mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie. – Tradycyjnie będziemy monitorować rejon nekropolii, aby nie dochodziło do zakłóceń porządku czy kradzieży. Na naszą pomoc mogą też liczyć kierowcy, którym m.in. podpowiemy, jak wyjechać czy dojechać do cmentarza – tłumaczy komendant Barasiński.   

Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przyjezdnych czuwać będzie również bełchatowska policja. Od 31 października godz. 6 do 4 listopada do godz. 22 prowadzona będzie policyjna akcja „Znicz 2020”. Funkcjonariusze nadzorować mają okolice cmentarza, a także drogi dojazdowe, wyjazdowe i główne arterie komunikacyjne. Trzeba też się liczyć z nasilonymi kontrolami stanu trzeźwości kierujących, a także prędkości.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz