Home Kronika policyjna Napił się wódki, ukradł Alfę i zaszalał rozbijając dwa auta na parkingu.

Napił się wódki, ukradł Alfę i zaszalał rozbijając dwa auta na parkingu.

by admin
464 wejść

Bełchatowscy policjanci skutecznie udaremnili poczynania pijanego 33-latka. Bełchatowianin najpierw ukradł alfa romeo, a później jeździł tym autem ulicami miasta. Zatrzymał się dopiero kiedy chcąc uniknąć kontroli, stracił panowanie nad autem.

Swoją podróż zakończył wjeżdżając w dwa samochody stojące na osiedlowym parkingu. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem oraz kierowanie autem w stanie nietrzeźwości ina dodatek w okresie obowiązującego zakazu sądowego.

7 listopada 2019 roku około godziny  21.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia nietrzeźwego kierowcy , który alfa romeoporuszał się w okolicy osiedla Okrzei. Skierowani na miejsce funkcjonariusze błyskawicznie zlokalizowali auto.

Kierowca  na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w dwa zaparkowane samochody, wybiegł z auta i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Jego zamiary skutecznie zostały udaremnione. Po pościgu mężczyzna trafił w ręce stróży prawa. Od zatrzymanego czuć było silną woń alkoholu.

Okazało się, że 33-latek był wcześniej prawomocnie skazany za jazdę po pijanemu, a obecnie ma odebrane uprawnienia do kierowania pojazdem. Natomiast alfa romeo, którą przewoził dwóch nietrzeźwych pasażerów nie jest jego własnością. Ukradł je wcześniej z osiedlowego parkingu.

Notowany wcześniej bełchatowianin noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kierowania autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu kierowania pojazdami.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10  lat pozbawienia wolności.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz