Home Sport GKS nigdy nie zginie!!!

GKS nigdy nie zginie!!!

by admin
494 wejść

Na godzinę przed ostatnim meczem domowym w tym roku, kibice zebrali się na boiskach treningowych za halą sportową, skąd przeszli pod siedzibę PGE GiEK.

W ten sposób najzagorzalsi fani górniczej drużyny wyrazili swoje niezadowolenie wobec braku umowy sponsorskiej, którą na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi obiecała poseł Janowska.

Wkrótce minie kolejny miesiąc a umowy jak nie było tak nie ma i chyba nie ma już żadnych szans aby taka została podpisana. Dziś rano spółka PGE przesłała do mediów oświadczenie, w którym czytamy:

Strukturalne kłopoty finansowe i organizacyjne GKS Bełchatów uniemożliwiły Grupie PGE kontynuowanie współpracy z klubem piłkarskim. Koncern nadal będzie sponsorował sport w regionie funkcjonowania elektrowni i kopalni, na czele z siatkarzami PGE Skry Bełchatów oraz otwarty jest na dalsze wspieranie sportu amatorskiego i dziecięcego.

Trwająca od 2007 r. współpraca sponsoringowa pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną a GKS Bełchatów zakończyła się w czerwcu 2019 r. Spółka podjęła decyzję o niepodpisywaniu nowej umowy. Wynika to z respektowania ładu korporacyjnego oraz zasad obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Grupa PGE nie wyklucza wznowienia współpracy z GKS Bełchatów po unormowaniu sytuacji finansowej w klubie.

Klub boryka się z problemami, czego nie ukrywają jego władze, otwarcie mówiące o zadłużeniu i ciężkiej sytuacji finansowej. Wprowadzane zmiany polegające na urealnianiu wysokości wynagrodzeń oferowanych zawodnikom klubu, próby pozyskania nowych sponsorów oraz cięcia kosztów nie przyniosły oczekiwanych efektów. W sezonie 2018/19 klub został ukarany przez Komisję Licencyjną PZPN odjęciem dwóch punktów ligowych za zaległości finansowe. GKS rozpoczął rozgrywki z dwoma ujemnymi punktami. Zaległości klubu, zgodnie z deklaracją zarządu GKS Bełchatów z sierpnia 2019 r., wynosiły wówczas ok. 5 mln zł. Doniesienia medialne mówiły nawet o kwocie zadłużenia rzędu 7 mln zł.

Jednocześnie, mając na uwadze społecznie odpowiedzialne podejście do prowadzonego biznesu, Grupa PGE, do której należą Elektrownia i Kopalnia Bełchatów, zapowiada dalsze prowadzenie sponsorowania sportu młodzieżowego w Bełchatowie. Rozmowy w ramach rozszerzenia tej działalności zostaną zainicjowane jeszcze w listopadzie 2019 r.

Należy pamiętać, że PGE Polska Grupa Energetyczna od początku powołania spółki w 2007 r. jest blisko bełchatowskiego sportu, kibiców i pracowników elektrowni oraz kopalni. Od lat wspiera i sponsoruje drużynę siatkarzy PGE Skry Bełchatów oraz prowadzi inne działania sponsoringowe w naszym regionie.

Może Cię zainteresować

7 komentarzy

NieKibicAleDobrzeRozumiem 23 listopada 2019 - 14:41

Poseł Janowska będzie teraz musiała pod osłoną nocy po mieście spacerować. Bełchatów jej tego nie wybaczy. M. in. to na garbie kibiców wślizgnęla się ponownie do polityki mydląc oczy choć nie wierzę, że nie wiedziała jakie będą dalsze kroki spółki. Wstyd!

Reply
ŁowcaDebili 23 listopada 2019 - 16:50

Szkoda że ojciec na pościel nie wyrzucił takiego dzbana

Reply
pn 23 listopada 2019 - 15:14

hahahaha

Reply
Xd 23 listopada 2019 - 15:17

Ten klub to śmiech na sali

Reply
Tak to ja 24 listopada 2019 - 18:18

Nie ma to jak puste dzbany manifestują pod pustym budynkiem PGE no chyba ze ochroniarze tez sa winni hahahahahaaj

Reply
xherii1@wp.pl 26 listopada 2019 - 17:26

Jebac kurwa GKS zawsze będzie istniał

Reply
Gks 26 listopada 2019 - 17:27

Jebac kurwa GKS zawsze będzie istniał

Reply

dodaj komentarz