Home Sport Zdolni, młodzi opuszczają GKS Bełchatów. Czy zaczął się już rozbiór?

Zdolni, młodzi opuszczają GKS Bełchatów. Czy zaczął się już rozbiór?

by admin
456 wejść

Kolejny wychowanek GKS „Bełchatów” S.A. będzie miał szansę na występy w PKO Ekstraklasie. Na zasadzie transferu definitywnego do Wisły Płock przeszedł Dawid Kocyła.

Urodzony 23 lipca 2002 roku w Bełchatowie napastnik podpisał w piątek 3-letni kontrakt z 8. drużyną najwyższej klasy rozgrywkowej.

Dawid Kocyła, który lipcowym meczem ze Stomilem Olsztyn zadebiutował w pierwszej drużynie „Brunatnych”, wystąpił w obecnym sezonie w 15 meczach Fortuna 1 Ligi (dwa pełne, ponad 800 minut), w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę. Ponadto nasz młody napastnik ma za sobą występy w trzech meczach reprezentacji Polski U-19.

To czwarty w ostatnich latach po Damianie Szymańskim, Damianie Michalskim, Przemysławie Zdybowiczu wychowanek GKS “Bełchatów” S.A., który przeszedł do klubu Ekstraklasy.

Jednocześnie GKS „Bełchatów” S.A. dementuje doniesienia medialne jakoby do klubu wpłynęły jakiekolwiek oficjalne oferty z Włoch czy innych niż Wisła Płock przedstawicieli PKO Ekstraklasy. Owszem, zawodnik był obserwowany, ale nie doszło do złożenia ofert. Dawid Kocyła sam zadeklarował zaś chęć odejścia już w trakcie przerwy zimowej.

Poza kwotą transferową GKS „Bełchatów” S.A. zagwarantował sobie bonus finansowy oraz znaczny procent od następnego transferu zawodnika.

źródło: gksbelchatow.com

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Muniek 14 grudnia 2019 - 11:54

I co, tak GKS jest zbędny społeczeństwu ? Ile skra wypuściła zawodników do plus ligi a ile jakas tam skra Belchatow.

Reply

dodaj komentarz