Home Kultura i edukacja „Ulice Hanoi” i „Dama w kapeluszu”.

„Ulice Hanoi” i „Dama w kapeluszu”.

by admin
456 wejść

Od wczoraj, 10 stycznia w galerii „Na piętrze” bełchatowskich Gigantów Mocy, możemy oglądać wystawę fotografii dwojga fotografów, Katarzyny Urbanek i Roberta Komory.

Katarzyna Urbanek – absolwentka Studium Fotografii ZPAF i Akademii Fotoreportażu Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobywczyni I. miejsca w konkursie Open Wall Luxembourg Street Photography Festival 2019, laureatka „Short Street Stories” Trieste Photo Days Festival 2019, Brussels Street Photography Festival 2019, 8. edycji Leica Street Photo 2018. Jej pasją jest fotografowanie życia ulicy.

„Ulice Hanoi” – to projekt, który nie jest reportażem. W wielu miejscach w tym mieście nawet nie byłam. W tych, które udało mi się odwiedzić, spędziłam często wiele godzin. Patrząc. Przyglądając się. Czekając. Czasami to czekanie nie kończyło się naciśnięciem migawki. W innych miejscach przykładałam aparat do oka kilka razy.
Ten projekt to chwile, emocje, wrażenia. Moje odbicie w lustrze miasta. Brak tu odpowiedzi na pytania, raczej zachęta do ich zadawania. Nadzieja na pobudzenie ciekawości niż jej pełne zaspokojenie.

Robert Komora – od lat związany z fotografią amatorską. Specjalizujący się w fotografii przyrody, portretu i reportażu. Działał w różnych grupach fotograficznych obecnie jest członkiem Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Prezentował swoje prace w różnych galeriach fotograficznych, również przez wiele lat w galerii foto-kuriera czasopisma specjalizującego się w tematyce fotograficznej. Bierze aktywny udział w organizacji warsztatów, plenerów, wystaw, których organizatorem jest Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.

Motywem przewodnim jego wystawy jest często spotykany, również w innych dziedzinach sztuki np. w słynnym obrazie Gustava Klimta „Dama w Kapeluszu” czy też obraz Picassa „Siedząca kobieta w czerwonym kapeluszu”.

źródło: MCK Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz