Home Wiadomości Młoda aktywistka ze Szwecji odwiedziła Kleszczów.

Młoda aktywistka ze Szwecji odwiedziła Kleszczów.

by admin
625 wejść

W piątek młoda 17 -letnia aktywistka Greta Thunberg odwiedziła nasz powiat, a właściwie Kleszczów i taras widokowy, na którym wraz z ekipą telewizyjną spędziła tam kilkanaście minut.

Około południa w towarzystwie ekipy telewizyjnej młoda aktywistka klimatyczna zajechała jak przystało na aktywistkę, elektryczną Teslą na parking przed tarasem widokowym w Kleszczowie. Towarzyszący jej filmowcy nie byli już tak ekologiczni jak ona. Wysiedli z czarnego busa marki mercedes, rozstawili kamery i nagrywali “setkę” na potrzeby, prawdopodobnie jednego z popularnych programów dokumentalnych.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od jednego z czytelników wynika, że wizyta Grety była zaplanowana, ale nie nagłaśniana. Powodem była z pewnością cisza jaką chcieli mieć filmowcy podczas nagrań.

Wcześniej, Greta spędziła kilka godzin w Gdańsku, gdzie widziana była w wegańskiej restauracji.

źródło: Greta Thunberg / Źródło: Flickr / Anthony Quintano / CC BY 2.0

Może Cię zainteresować

9 komentarzy

ekolog 18 stycznia 2020 - 22:09

Zastanawiające że przyjechała atakować Polską kopalnię kiedy to Niemcy mają znacznie większe emisje CO2.Już niemiecki Greenpeace od kilku lat atakuje to miejsce.Nic dobrego to z pewnością nie zwiastuje.

Reply
Ola 19 stycznia 2020 - 00:26

Niemcy przedwczoraj potwierdzili, że otwierają nową Elektrownię węglową, wiec to zasłona dymna b edzie

Reply
Jp 19 stycznia 2020 - 00:20

A od poniedziałku wejdzie na komin-chlodni elektrowni ……

Reply
King 19 stycznia 2020 - 03:50

Teslą przyjechała a gdzie ją ładuje ludziom wtykają że elektryki takie ekologiczne tylko nikt nie mówi że zostawimy naszym dzieciom i wnukom problem złużytych baterii To lobby motoryzacyjne ma parcie na zarabianie kasy bo ile kosztuje taki elektryk.
Technika poszła tak daleko że zapewne są konstrukcje silników które palą 1/3 tego co obecne silniki ale po co produkować takie żeby zwykły Kowalski jeździł za 15zyli na 100km, a Arabusy zamiast jeździć Ferrari czy Lamborghini musieli by się przesiąść na wielbłądy.

Reply
Osas 19 stycznia 2020 - 12:58

Greta wali kreta tfuu

Reply
Ekolog 20 stycznia 2020 - 21:39

Przyjechała Teslą… a prąd skąd był? Wytworzony z węgla przez elektrociepłownię Bełchatów?
Dlaczego nikt nie mówi jak wpływa na środowisko wytwarzanie baterii i ich utylizacja. Ile kosztuje to energii i jak bardzo niższczyy środowisko.
Jeżdżą tymi elektrykami, które są dużo cięższe niż samochody spalinowe i niby są eco?
Prawda jest taka, że samochody elektryczne na ten moment są dużo większym problemem dla przyrody niż samochody spalinowe. Powinny być zakazane, bo niszczą dużo bardziej przyrodę, są zagrożeniem ekologicznym dla ziemi.

Reply
Ala 21 stycznia 2020 - 13:06

A gdzie są opiekunowie tej niepełnoletniej aktywistki? Czy oni istnieją, bo to dziecko ciągle widzimy samo;.

Reply
Nobel 20 stycznia 2020 - 22:36

Dziwie sie ze swiat komentuje wizyty i postepy tego dziecka. Nominacje do nagrody ale Darwina powinni dostać Ci ktorzy ja nominuja do Nobla. Rozwydrzony dzieciak, ktory mowi “ja chce”….

Reply
Anonim 21 stycznia 2020 - 17:03

ciekawe ile emisji do ekologi się przedostało na wyprodukowanie takiej Tesli auta. gdzie są analizy.
sciema

Reply

dodaj komentarz