Home Regionalne 100 tysięcy litrów cuchnącej substancji w Chabielicach. Mogło dojść do skażenia środowiska.

100 tysięcy litrów cuchnącej substancji w Chabielicach. Mogło dojść do skażenia środowiska.

by admin
474 wejść

Anonimowe zgłoszenie otrzymali strażnicy gminni ze Szczercowa, że na jednej z posesji w Chabielicach, prawdopodobnie znajduje się nielegalne składowisko substancji chemicznych. Za szczelnym murem z opon poustawiano zbiorniki typu „mauzer”, po tysiąc litrów każda.

O fakcie poinformowany został wójt Gminy Szczerców, Krzysztof Kamieniak, który niezwłocznie powiadomił policję o prawdopodobnym składowisku. Na miejsce przybyli policjanci, straż pożarna, straż chemiczna z Łodzi i oczywiście prokurator.

Specjalistyczna grupa straży chemicznej z PSP Łódź, pobrała próbki substancji i stwierdzili obecność pochodnej kwasu akrylowego, który to jest wykorzystywany do produkcji m.in. farb i lakierów.

Zbiorniki nie były w żaden sposób zabezpieczone i odizolowane od podłoża co w przypadku uszkodzenia któregoś z nich groziło poważnymi konsekwencjami dla otoczenia i mieszkających w pobliżu ludzi.

W najbliższym czasie, w toku dochodzenia prokuratorskiego dowiemy się czy faktycznie składowana substancja stwarzała realne zagrożenie dla środowiska i była tam gromadzona nielegalnie.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz