Home Powiat Kleszczów przebuduje kolejny fragment powiatowej drogi

Kleszczów przebuduje kolejny fragment powiatowej drogi

by admin
501 wejść

Około 7 kilometrów długości liczy odcinek drogi powiatowej 1500E, do którego budowy przystąpi w tym roku gmina Kleszczów. Chodzi o fragment od nowego ronda w Kalisku aż do skrzyżowania „powiatówki” z ulicą Modrzewiową w Łękińsku. Część tej inwestycji będzie realizowana na terenie gminy Bełchatów.

Do 18 lutego potrwa zbieranie ofert firm, zainteresowanych wykonaniem tej inwestycji. Gruntowna przebudowa, połączona z wymianą podbudowy i poszerzeniem jezdni ma zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. Przebieg drogi nr 1500E oraz jej szerokość na odcinku od Łękińska do Czyżowa nie będzie się w sposób istotny różniła od stanu obecnego.

Ważne zmiany nastąpią natomiast od miejsca, w którym kończy się „najmłodszy” ze zbudowanych dotąd fragmentów gminnej obwodnicy. Począwszy od okolic nowego mostu na Widawce aż do Kaliska droga zostanie poszerzona z obecnych 7 metrów do 12 metrów i będzie miała takie parametry jak kleszczowska obwodnica (jezdnia z dwoma pasami po 3,5 metra każdy plus dwa utwardzone pobocza po 2,5 m każde). Na tym najbardziej obciążonym ruchem ciężarowym odcinku w trzech miejscach (1. zjazd do firmy BEWA, 2. zjazd do spółki RAMB, 3. zjazd „na kopalnię”) zostaną wykonane tzw. kierunkowe pasy włączania i wyłączania.

Poprowadzona wzdłuż modernizowanej drogi ścieżka rowerowa pozwoli połączyć istniejącą sieć tras rowerowych gminy Kleszczów z wykonaną przez bełchatowskie Starostwo Powiatowe ścieżką rowerową prowadzącą przez Słok do Bełchatowa oraz (kilkaset metrów dalej) z Łódzką Magistralą Rowerową Północ-Południe. W miejscach połączenia pojawią się przejścia dla rowerzystów. Ponadto na modernizowanym przez gminę Kleszczów odcinku trasy 1500E powstaną przejścia dla pieszych, a w bezpiecznych zatokach zostaną wykonane dwa przystanki autobusowe.

Projekty przebudowy 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej wykonało na zlecenie Urzędu Gminy w Kleszczowie kieleckie Biuro Projektowe DROGINF sp. z o.o. W warunkach, które spełnić ma wybrany w przetargu wykonawca mówi się m.in. o 24-miesięcznym okresie realizacji przebudowy drogi oraz o udzieleniu minimum 5-letniej gwarancji na wykonaną inwestycję.

źródło: JS Gmina Kleszczów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Krzychu 24 września 2020 - 23:26 Reply

dodaj komentarz