Home Kronika policyjna Ugasili płonące BMW

Ugasili płonące BMW

by admin
392 wejść

Szybka reakcja bełchatowskich policjantów zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia w BMW, które stanęło w płomieniach. Dzięki akcji gaśniczej przeprowadzonej przez stróżów prawa niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

11 lutego 2020 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki monitorowali teren miasta. Zwracali uwagę na zachowania uczestników ruchu drogowego. Około godziny 15.00 przejeżdżając Al. Włókniarzy w Bełchatowie zobaczyli, że z bagażnika samochodu marki BMW, zaparkowanego w zatoczce nieopodal stacji paliw, wydobywa się dym. Obok samochodu stało dwóch mężczyzn.

Kiedy jeden z nich otworzył bagażnik auta, nagle pojawił się płomień. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się na calą powierzchnię bagażnika. Policjanci natychmiast zareagowali i podjęli akcję gaśniczą. Podbiegli do pojazdu. Użyli gaśnicy z radiowozu, która wystarczyła do ugaszenia pożaru. Dzięki szybkiej reakcji i determinacji policjantów niebezpieczeństwo zostało zażegnane, pożar został ugaszony przed przyjazdem straży pożarnej. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej sprawdzili czy nigdzie w aucie nie pozostało źródło ognia.

Wstępne czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że pojazd zapalił się najprawdopodobniej na skutek awarii instalacji elektrycznej w obrębie akumulatora. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz