Home Kultura i edukacja Zawodowo Damy Radę

Zawodowo Damy Radę

by admin
444 wejść

W ubiegłym roku młodzież z SOSW w Bełchatowie uczestniczyła w ciekawych zajęciach zorganizowanych w rama projektu „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie” .

W praktykach zawodowych wzięło udział kilkanaścioro wychowanków ośrodka i mogli się oni nauczyć m.in. gotowania, przystrajania stołów, obsługi kelnerskiej, florystyki czy też profesjonalnej opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia odbywały się kilka razy w tygodniu po kilka godzin i pod fachowym okiem specjalistów mogli zdobywać nowe umiejętności. Gospodarzami zajęć było Centrum Gastronomiczne Kubuś, firma ogrodnicza Kajus a także bełchatowski Dom Pomocy Społecznej. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności oraz co najważniejsze, pierwsze zarobione pieniądze.

W podziękowaniu za gościnność i zdobytą wiedzę podczas praktyk, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podarowali organizatorom symboliczne, własnoręcznie przygotowane upominki. Projekt został współfinansowany ze środków unijnych pozyskanych przez Powiat Bełchatowski.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz