Home Wiadomości Wiemy kto może zostać prezesem PGE. Co dalej ze Złoczewem?

Wiemy kto może zostać prezesem PGE. Co dalej ze Złoczewem?

by admin
461 wejść

Henryk Baranowski, dotychczasowy prezes Polskiej Grupy Energetycznej, największej polskiej spółki energetycznej, zrezygnował z udziału w konkursie do zarządu grupy.

PGE poinformowała w poniedziałek po południu giełdowym raportem bieżącym, że „17 lutego 2020 roku powzięła informację o decyzji Henryka Baranowskiego o rezygnacji z ubiegania się o wybór w następnej kadencji zarządu”. W komunikacie nie ma informacji dotyczących powodów takiej decyzji.  Zgłoszenia w konkursie na nowy zarząd spółki przyjmowane były w drugim już konkursie (pierwszy unieważniono bez podawania przyczyn w trakcie jego trwania) właśnie do 17 lutego, czyli do poniedziałku, a rozmowy z kandydatami zaplanowano na 19 lutego.

Nieoficjalnie można usłyszeć, że Henryka Baranowskiego mógłby zastąpić na stanowisku prezesa PGE Wojciech Dąbrowski, szef PGE Energia Ciepła, a wcześniej prezes PGNiG Termika.

Warto przypomnieć, że warunkiem startu w konkursie na prezesa zarządu PGE były m.in. wyższe wykształcenie, pięcioletni okres zatrudnienia, trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, doświadczenie zawodowe w branży energetycznej – co najmniej trzy lata, w kierowaniu dużymi zespołami ludzkimi, wdrażaniu strategii, zarządzaniu i kierowaniu złożonymi projektami oraz organizacjami.

Bez względu na to, kto zostanie prezesem PGE, będzie musiał podejmować decyzje stojące przed tą spółką. Jedną z nich jest m.in. kwestia powstania (lub nie) nowej odkrywki węgla brunatnego Złoczew, która miałaby przedłużyć żywotność należącej do PGE kopalni Bełchatów, a co za tym idzie także bełchatowskiej elektrowni. Jedną z najbliższych spraw, choć nie aż tak strategicznych, będzie z kolei planowana sprzedaż PGE Paliwa, spółki importującej węgiel (minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówił o konieczności ograniczenia importu tego surowca). BiznesAlert.pl informował, że PGE podpisała umowę poufności z Węglokoksem w sprawie PGE Paliwa. Negocjacje trwają.

źródło: biznesalert.pl/ pgeenergiaciepla/ pge

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz