Home Wiadomości Potężny huk nad Bełchatowem.

Potężny huk nad Bełchatowem.

by admin
629 wejść

Dziś rano nad Bełchatowem rozległ się potężny huk, który najmocniej słyszalny był w okolicach miejscowości Rasy. Otrzymaliśmy kilka telefonów i wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców. Skontaktowaliśmy się z jednostkami, które mogłyby coś na ten temat wiedzieć. Jak poinformował nas rzecznik prasowy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, samoloty F-16 nie mogą przekroczyć pewnego pułapu, który by skutkował przekroczeniem bariery dźwięku.

Jest to wręcz niemożliwe, żeby samoloty bazujące w Łasku przekroczyły barierę dźwięku, ponieważ urządzenia są tak ustawione, że nie pozwalają na takie działanie. – powiedział nam w rozmowie rzecznik 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. – wyjaśnił rzecznik 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Zadzwoniliśmy także do rzecznika KPP Bełchatów i miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. Nie otrzymano żadnego zgłoszenia. W Centrali PGE GiEK SA, jak na razie, też nic nie wiadomo. Pozostaje nam czekać.

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Marcin 18 lutego 2020 - 11:33

A może to Unia się rozpada

Reply
TymTym 18 lutego 2020 - 11:59

Ludzie są pochrzanieni To sa standardowe ćwiczenia lotnicze . Czasem nocne , czasem poranne ,czasem w dzień. Latają nad b Bełchatowem i Elektrownią . No i dobrze niech latają
Dwa lata temu w sierpniu to mnie przeszkadzało nikomu widowisko na niebie jak F16 ścigały amerykqańskiego dobrze oswietlonego drona , albo jak nad elektrownią w ranmach ćwiczeń Migi wyrzucały flary a F16 jes próbowało zestrzelić pociskami smugowymi co ? Wtedy to było fajnie A teraz huk im przeszkodził Ech 😀

Reply

dodaj komentarz