Home Kronika policyjna Potrąciła pieszego w Drużbicach, chciała mu pomóc ale ten uciekł.

Potrąciła pieszego w Drużbicach, chciała mu pomóc ale ten uciekł.

by admin
408 wejść

19 lutego 2020 roku w czasie wolnym od służby funkcjonariusz, który na co dzień pełni obowiązki dzielnicowego z Posterunku w Drużbicach podróżował samochodem. Po godzinie 19.30 jechał drogą W485 w kierunku Drużbic. Jego uwagę zwróciło auto, które stało na poboczu z włączonymi światłami mijania. Dojeżdżając do tego miejsca zauważył pieszego, który się zataczał.

Mężczyzna nie miał żadnych elementów odblaskowych. Za pieszym biegła kobieta. Policjant zatrzymał się, aby sprawdzić co się stało. Najpierw upewnił się, że w volkswagenie nie ma żadnych pasażerów i nikt nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusz przypuszczał, że osoby, które wcześniej minął, mogą mieć coś wspólnego z tą sytuacją. Okazało się, że volkswagenem kierowała bełchatowianka. Kobieta oświadczyła, że potrąciła pieszego, który szedł drogą zataczając się. Próbowała go ominąć jednak zawadziła go lusterkiem.

Zatrzymała auto na poboczu ale mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. W takiej sytuacji policjant natychmiast pojechał za pieszym, aby go ująć. Mężczyzna był agresywny, groził policjantowi, znieważył go oraz naruszył jego nietykalność cielesną. Takie zachowanie naraziło 59-latka na dodatkową odpowiedzialność. Uciekinier został przekazany policjantom, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że jest pijany. Miał półtora promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego noc spędził w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz za groźby, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz