Home Wiadomości Nawet 30 tysięcy złotych kary za złamanie zasad kwarantanny.

Nawet 30 tysięcy złotych kary za złamanie zasad kwarantanny.

by admin
400 wejść

W Polsce został wprowadzony stan epidemii. Wzrośnie też kara za złamanie kwarantanny. Został przedłużony termin zamknięcia placówek oświatowych i szkół wyższych. Nie będą funkcjonować do świąt Wielkanocy.

Poza już obowiązującymi restrykcjami, nowością jest to, że właściciele niektórych nieruchomości, lokali i terenów będą musieli na wniosek wojewody udostępnić je na potrzeby walki z epidemią. Będzie też można mobilizować do pomocy w walce z epidemią dodatkowe osoby. Nowe rozporządzenie nie wprowadziło stref zero, na co pozwala ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Minister Łukasz Szumowski wspólnie z ministrem MSW i A podpisali rozporządzenie wprowadzające stan epidemii w Polsce. Stan epidemii nakłada nowe obowiązki i prerogatywy, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się #koronawirusa.
Podczas konferencji zostało podkreślone, że ogłoszenie epidemii w kraju jest trudną decyzją. Jednakże patrząc na kraje Europy Zachodniej, patrząc na liczbę osób, które umierają codziennie, te trudne decyzje i odpowiedzialne zachowania wszystkich Polaków są decyzjami ratującymi życie.

Najbliższe dwa-trzy tygodnie muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny”. To “egzamin z odpowiedzialności”. Zróbmy to w dużym stopniu dla nas samych, dla wszystkich Polaków, ale w szczególności dla osób starszych, dla seniorów..

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz