Home Kronika policyjna Trzech pijanych kierowców w świąteczny weekend.

Trzech pijanych kierowców w świąteczny weekend.

by admin
338 wejść

W miniony weekend na terenie powiatu bełchatowskiego z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich został ujęty przez obywatela, któremu należą się słowa uznania.

  • 11 kwietnia 2020 roku po godzinie 22.00 w miejscowości Postękalice w gminie Bełchatów policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali do kontroli forda fokusa. Od 38-letniego kierowcy czuć było woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu
  • 13 kwietnia po godzinie 18.00 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy citroena w Czyżowie na terenie gminy Kleszczów. Podróżujący toyotą musieli zjechać na pobocze aby uniknąć czołowego zderzenia z citroenem. Pijany kierowca osobówki zjechał na przeciwległy pas ruchu i dalej kontynuował jazdę. Świadkowie zdarzenia natychmiast zawrócili za citroenem i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Swoją toyotą zajechali mu drogę oraz zabrali kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że 32-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu.
  • 13 kwietnia po godzinie 23.00 policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali też na miejscu kolizji drogowej na ulicy Rzemieślniczej w Bełchatowie. Okazało się, że 27-letni kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już swoje prawo jazdy. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz