Home Edukacja 4100 darmowych maseczek dla mieszkańców Gminy Bełchatów

4100 darmowych maseczek dla mieszkańców Gminy Bełchatów

by admin
441 wejść

Mieszkańcy Gminy Bełchatów już w najbliższych dniach otrzymają darmowe maseczki wielokrotnego użytku. Ich kolportaż rozpocznie się w czwartek, 16 kwietnia. 3600 sztuk maseczek zostanie zakupionych przez Urząd Gminy Bełchatów.

Do akcji samorządu dołączyło też Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy i Rozwoju Gminy Bełchatów “Odnowa”, które z własnych środków zakupiło 500 maseczek i przekazało je gminie. Do mieszkańców maseczki trafią dzięki pomocy naszych niezastąpionych strażaków z jednostek OSP działających na terenie Gminy.

Zgodnie z założeniem akcji, do każdego domostwa na terenie gminy trafi jedna maseczka. Co bardzo ważne, maseczki te zostały wykonane z atestowanej bawełny wysokiej jakości. Są wielokrotnego użytku, aby je zdezynfekować wystarczy maseczkę wyprać w gorącej wodzie z mydłem, a następnie wyprasować żelazkiem bądź parownicą (po obu stronach).
Druhowie będą wrzucać maseczkę do skrzynki pocztowej na terenie każdej posesji. Jeśli skrzynki nie będzie, zadzwonią do drzwi i postarają się w ten sposób przekazać maseczkę mieszkańcom – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.

Dystrybucja maseczek ruszy w czwartek, 16 kwietnia. Szacuje się, że każdego dnia maseczki uda się przekazać mieszkańcom około 500 posesji.

źródło: fb/gminabelchatow

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz