Home Wiadomości Pralkosuszarka dla ratowników z ZRM Bełchatów od radnych powiatu.

Pralkosuszarka dla ratowników z ZRM Bełchatów od radnych powiatu.

by admin
430 wejść

Ratownicy ze Stacji Zespołu Ratownictwa Medycznego w Bełchatowie cieszą się od dzisiaj z nowej pralkosuszarki, prezentu od radnych Rady Powiatu w Bełchatowie. Zbiórkę pieniędzy zainicjował Klub Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy radni pozytywnie odpowiedzieli i błyskawicznie przekazali pieniądze. Sprzęt posłuży do prania i odkażania odzieży ochronnej i poprawi bezpieczeństwo ratowników. 

Z inicjatywy radnych Klubu Prawa i Sprawiedliwości odbyła się wśród radnych powiatu zbiórka pieniędzy na zakup pralkosuszarki dla ratowników medycznych. Stacja Zespołu Ratownictwa Medycznego w Bełchatowie bardzo potrzebowała takiego sprzętu do częstego prania odzieży ochronnej. Dotąd zabierała ją do domów, co mogło narażać ich rodziny. Na odzieży mogą przenosić się różne drobnoustroje, w tym koronawirus. Zebranie wśród radnych potrzebnej sumy, tj. prawie 2 400 zł, odbyło się błyskawicznie.

Tym gestem chcieliśmy pomóc ratownikom, a jednocześnie podziękować za to, co dla nas robią w tym trudnym obecnie czasie. Dziękuję także radnym za hojność – mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem gestu radnych powiatu bełchatowskiego i tej, oddolnej inicjatywy. Dziękujemy z całego serca – powiedział Marek Konieczko, odbierając prezent.

Sprzęt prosto z marketu trafił dziś do siedziby SZRM. Jeszcze tego samego dnia ma odbyć się pierwsze pranie. 

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Karbowiak niż. 29 kwietnia 2020 - 17:24

Każdy radny zgarnia min. 1500zl to tak za dużo nie rzucili więc nie wiem czy jest sens się tak afiszowac. wielu ludzi jak i firm przekazało dużo wiecej

Reply

dodaj komentarz