Home Regionalne Gminne drogi. [FILM]

Gminne drogi. [FILM]

by admin
391 wejść

Epidemia koronawirusa nie spowolniła zaplanowanych prac związanych z przebudową dróg na terenie Gminy Bełchatów. Pełną parą toczą się roboty na odcinku w Nowym Świecie oraz na drodze łączącej Dobrzelów z Parasolką. Zakończyła się już natomiast przebudowa drogi ze Zdzieszulic Dolnych w kierunku Kielchinowa. Inwestycja związana z przebudową drogi Nowy Świat – Ludwików to najważniejsze przedsięwzięcie drogowe zaplanowane na ten rok.

Do końca czerwca tego roku zostanie zrealizowany pierwszy etap tej inwestycji. Prace obejmą odcinek 700 metrów. Zostanie tam ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa, pojawi się ciąg pieszo – rowerowy, zostaną odtworzone zjazdy do posesji.

To dla nas bardzo ważna inwestycja – przyznaje Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. – Nie tylko mieszkańcy Nowego Światu i Ludwikowa czekali na nią bardzo długo. Tą drogą przejeżdża przecież bardzo wielu kierowców z terenu całego powiatu, bo stanowi ona bardzo dogodne połączenie z ulicą Zamoście i dalej z drogą w kierunku kopalni i elektrowni. Niestety, w ostatnich latach jej stan pozostawiał bardzo wiele do życzenia. Tym bardziej się cieszę, że dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych możemy w tym roku rozpocząć przebudowę tego odcinka – podkreśla Konrad Koc.

Gmina Bełchatów uzyskała też finansowe wsparcie ze strony Gminy Szczerców. Sąsiedni samorząd przyznał pomoc w wys. 100 tys. zł na przebudowę tej drogi.
Jak zaznacza Wójt Gminy Bełchatów, przebudowa znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa tak kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. – Na przyszły rok planujemy drugi etap tej inwestycji, czyli przebudowę liczącego ponad 700 metrów odcinka od Nowego Światu przez Ludwików aż do granic miasta – podkreśla Konrad Koc. Cała inwestycja kosztować będzie 2,817 mln zł.

Połowa tych kosztów zostanie pokryta dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Dobre informacje dochodzą również z Miasta Bełchatów. Magistrat pozyskał dotację na przebudowę odcinka od Ludwikowa do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Prace będą realizowane w tym roku, a to oznacza, że już niebawem cały odcinek od Nowego Światu aż do ulicy Zamoście będzie gładki jak stół. Na ostatniej prostej są już także prace na odcinku łączącym Dobrzelów z Parasolką. Tam oprócz nowej nawierzchni i chodnika, zamontowane zostanie także oświetlenie.

Roboty mają zakończyć się w maju tego roku. To drugi etap inwestycji związanej z przebudową dróg w Dobrzelowie (I etap stanowiła przebudowa drogi przy szkole). W sumie oba etapy będą kosztować 2,272 mln zł, a połowa kosztów zostanie pokryta z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

źródło: UG Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz