Strona domowa Wiadomości Duża pomoc i wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej w Urzędzie Pracy w Bełchatowie

Duża pomoc i wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej w Urzędzie Pracy w Bełchatowie

by admin
278 wejść

Od początku kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie trwa nabór wniosków na pomoc dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej (COVID-19). Realizowane są 4 formy:

– dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców

– dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych

– dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla organizacji pozarządowych

– niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców.

 Do tej pory wpłynęło ponad 3 i pół tysiąca w/w wniosków.

Obecnie ze względu na bardzo dużą liczbę składanych wniosków okres oczekiwania na wypłaty pożyczki może ulec wydłużeniu. Bardzo prosimy o dokładne i kompletne przygotowywanie wniosków, niestety niektóre z nich wymagają poprawy lub uzupełnienia. Przedsiębiorców prosimy o cierpliwość i zrozumienie. Wszyscy pracownicy urzędu zaangażowani są w pracę i robią wszystko co możliwe, aby ten proces odbywał się jak najszybciej – mówi Maria Ziębaczewska zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Nabór wniosków na pożyczkę trwa cały czas – do wyczerpania limitu środków.

Jeśli chodzi o pozostałe formy pomocy prawdopodobnie w następnym tygodniu urząd ogłosi kolejne nabory. Na stronie internetowej oraz funpage fb urzędu pracy na bieżąco można śledzić aktualności.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X