Home Kronika policyjna Amfetamina w kieszeniach 21-latka

Amfetamina w kieszeniach 21-latka

by admin
449 wejść

Policjanci zatrzymali 21- latka, który posiadał przy sobie dilerki z amfetaminą. Mężczyzna został rozpoznany i ujęty przez pracownika sklepu jako sprawca kradzieży sklepowej. Zelowscy stróże prawa w czasie interwencji znaleźli przy nim środki psychotropowe. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

30 kwietnia 2020 roku zelowscy stróże prawa zostali wezwani na interwencję do jednego z dyskontów w mieście. Zgłoszenie dotyczyło ujęcia mężczyzny, który rozpoznany został przez pracownika jako sprawca wcześniejszych kradzieży sklepowych.

Na miejscu pracownik ochrony przekazał mundurowym nietrzeźwego 21-latka. Stwierdził, że mężczyzna ten zwrocił jego uwagę, kiedy podejrzanie kręcił się przy stoisku z alkoholami. Ostatecznie pracownik dyskontu rozpoznał go jako sprawcę kradzieży alkoholu i płynów do dezynfekcji, które miały miejsce 14 i 29 kwietnia 2020.

Podejrzewany wszystkiemu zaprzeczał ale jego wizerunek, zachowanie i moment kradzieży dokładnie zarejestrował monitoring. Kiedy mundurowi sprawdzili kieszenie zatrzymanego okazało się, że miał on przy sobie kilka dilerek substancji psychotropowej. Policyjne badanie narkotesterem dowiodło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.  21-latek został zatrzymany.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że jest pijany. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie notowany 21-latek usłyszał zarzut posiadania ponad 7 gramów środków psychotropowych. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzany odpowie też przed sądem za kradzież sklepową. 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz