Home Kronika policyjna Wypadki drogowe w powiecie bełchatowskim. Policyjny flesz.

Wypadki drogowe w powiecie bełchatowskim. Policyjny flesz.

by admin
453 wejść

W ostatnim czasie na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do czterech groźnych zdarzeń drogowych.

  • 5 maja 2020 roku, po godzinie 16.00 policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Myszaki. Z poczynionych ustaleń wynika, że 40-letni rowerzysta, z nieustalonych na ten moment przyczyn, nagle zjechał na przeciwny do swojego kierunku ruchu pas jezdni wjeżdżając wprost pod jadący autobus. Na skutek odniesionych obrażeń kierujący jednośladem został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. 47-letni kierowca autobusu marki MAN w chwili zdarzenia był trzeźwy.
  • 4 maja 2020 roku, po godzinie 12.00 policjanci byli wezwani na miejsce wypadku drogowego na ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie. Przez przejście dla pieszych na wózku inwalidzkim poruszała się starsza pani. 44-letni kierujący toyotą nie zachował należytej ostrożności i nie ustępując pierwszeństwa potrącił poruszającą się na wózku inwalidzkim 81-latkę. Mieszkankę Bełchatowa z obrażeniami została przewieziona do bełchatowskiego szpitala. Kierowca osobówki w chwili zdarzenia był trzeźwy.
  • 27 kwietnia 2020 roku po godzinie 6.00 w miejscowości Grobla oraz w 29 kwietnia 2020 roku o godzinie 0:55 w miejscowości Wólka Łękawska. W obu zdarzeniach kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze oraz własnych umiejętności, stracili panowanie nad pojazdem i dachowali. 45-letni kierowca seata toledo, który 27 kwietnia stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i wpadł do rowu z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Podobnie w wypadku 29 kwietnia, 20-letni kierowca nissana stracił panowanie nad pojazdem, dachował i zatrzymał się uderzając w barierki ochronne. W wyniku zdarzenia 20-letnia pasażerka z obrażeniami trafiła do bełchatowskiego szpitala.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz