Switch on the EIT in customizer!
Home Gminy 25 laptopów dla szkół Gminy Zelów

25 laptopów dla szkół Gminy Zelów

by admin
157 wyświetleń

Dwadzieścia pięć laptopów trafi do siedmiu gminnych szkół. W sumie na zakup komputerów gmina do rozdysponowania miała  69 987,00 zł z ministerialnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa we wszystkich szkołach w kraju, w tym również zelowskich od 25 marca uczniowie realizują podstawę programową w trybie pracy zdalnej. Nauczyciele i uczniowie kontaktują się ze sobą drogą internetową z wykorzystaniem Dziennika elektronicznego, maile, grupy społecznościowe i komunikatory, a także platformy e-learningowe oraz zajęcia online. 

Wniosek o dofinansowanie do sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna szkoła” Gmina Zelów złożyła 15 kwietnia, a kwota przyznanego grantu zależna była od liczby uczniów pobierających naukę w gminnych szkołach.

Zelów jest jednym z wielu samorządów, które skorzystały z ministerialnego wsparcia. Zakup sprzętu do zdalnego nauczania finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Na ten cel rząd przeznaczył w sumie 186 mln zł.

źródło: Gmina Zelów

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj