Home Regionalne 25 laptopów dla szkół Gminy Zelów

25 laptopów dla szkół Gminy Zelów

by admin
389 wejść

Dwadzieścia pięć laptopów trafi do siedmiu gminnych szkół. W sumie na zakup komputerów gmina do rozdysponowania miała  69 987,00 zł z ministerialnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa we wszystkich szkołach w kraju, w tym również zelowskich od 25 marca uczniowie realizują podstawę programową w trybie pracy zdalnej. Nauczyciele i uczniowie kontaktują się ze sobą drogą internetową z wykorzystaniem Dziennika elektronicznego, maile, grupy społecznościowe i komunikatory, a także platformy e-learningowe oraz zajęcia online. 

Wniosek o dofinansowanie do sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna szkoła” Gmina Zelów złożyła 15 kwietnia, a kwota przyznanego grantu zależna była od liczby uczniów pobierających naukę w gminnych szkołach.

Zelów jest jednym z wielu samorządów, które skorzystały z ministerialnego wsparcia. Zakup sprzętu do zdalnego nauczania finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Na ten cel rząd przeznaczył w sumie 186 mln zł.

źródło: Gmina Zelów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz