Home Kultura i edukacja O pszczołach w Lawendowej Barci

O pszczołach w Lawendowej Barci

by admin
451 wejść

Ciekawe przedsięwzięcie zrealizowała Fundacja Edukacyjna Centrum Ekologiczne „Lawendowa Barć pod Lasem”. Jest nim ścieżka edukacyjna w pasiece „Lawendowa Barć pod Lasem” w Chajczynach (gm. Zelów) o wartości blisko 17 tys. zł. W zadaniu tym pomógł Fundacji samorząd powiatu bełchatowskiego wspierając je sumą 10 tys. zł.

Zakres rzeczowy zadania objął zakup i montaż:

  • pięciu tablic edukacyjnych umieszczonych na drewnianych stelażach; tematyka tablic dotyczyć będzie życia i znaczenia pszczół w przyrodzie, jak i bioróżnorodności flory naturalnej dla gospodarstwa pasiecznego,
  • dwóch terenowych gier edukacyjnych, które wzbogacą wiedzę dotyczącą m.in. zachowań pszczół, ich porozumiewania się, hierarchii rodzinnej, podziału zadań w ulu oraz morfologicznej budowy pszczoły miodnej.
  • ławostołu edukacyjnego, wykonanego z drewna z aluminiowym blatem z kolorowym nadrukiem, odpornym na uszkodzenia termiczne, mechaniczne i środki chemiczne oraz czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Efektem ekologicznym realizacji tego zadania jest stworzenie możliwości organizowania atrakcyjnych i efektywnych warsztatów dla dzieci przedszkolnych i szkolnych z powiatu bełchatowskiego, poszerzających ich wiedzę, przede wszystkim o rolnictwie przyjaznym środowisku, apiterapii i permakulturze*.

*Permakultura – gałąź projektowania ekologicznego, inżynierii ekologicznej i projektowania środowiska, tworząca zrównoważoną architekturę siedzib ludzkich i samoregulujące się systemy rolnicze na wzór ekosystemów naturalnych.

źródło: Zespół ds.Promocji Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz