Home Kronika policyjna Poszukiwana kobieta odnaleziona cała i zdrowa na Śląsku.

Poszukiwana kobieta odnaleziona cała i zdrowa na Śląsku.

by admin
358 wejść

W ciągu kilkunastu godzin policjanci odnaleźli zaginioną 27-latkę, mieszkankę województwa dolnośląskiego. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, w które zanagazowano śmigłowiec i drona. Kobietę odnaleziono całą i zdrową.

29 maja 2020 roku bełchatowska policja została zawiadomiona o zaginięciu 27-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego, ostatnio przebywającej w miejscowości Jastrzębice na terenie gminy Rusiec w powiecie bełchatowskim. Ostatni raz była widziana 27 maja 2020 roku, w miejscowości Krasowa w gminie Rusiec. Ponieważ kobieta nie powróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną 29 maja o godzinie 11.30 został ogłoszony alarm dla jednostki.

W działania poszukiwawcze zostali zaangażowani policjanci z KPP w Bełchatowie i KWP w Łodzi, strażacy PSP w Bełchatowie, grupa specjalistyczna Poszukiwawczo Ratownicza strażacy PSP z Łodzi oraz strażacy ochotnicy z powiatu bełchatowskiego. Łącznie w poszukiwaniach brało udział ponad 100 policjantów oraz  strażaków. Akcję wspomagali również leśnicy.

Poszukiwania naziemne były wspierane śmigłowcem policyjnym oraz bezzałogowym statkiem powietrznym – dronem. Objęły teren przyległy do miejsca gdzie zaginiona ostatni raz była widziana. Dokładnie sprawdzono pustostany na terenie gminy Rusiec, lasy, dukty leśne, ciek wodny Krasówka i teren przyległy do tej rzeki. 

Równolegle nad sprawą pracowali również kryminalni z bełchatowskiej komendy. Ich ustalenia i zebrane informacje doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej. Po kilkunastu godzinach intensywnie prowadzonej akcji poszukiwawczej 27-latka została cała i zdrowa odnaleziona na Śląsku.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz