Home Sport Stary – nowy trener “Brunatnych”

Stary – nowy trener “Brunatnych”

by admin
396 wejść

Marcin Węglewski został pierwszym trenerem drużyna GKS Bełchatów zastępując na tym stanowisku Artura Derbina, który rozstał się z „Brunatnymi” w miniony czwartek. Nowy szkoleniowiec ma prowadzić zespół do końca sezonu 2019/20.

Urodzony w 1978 roku w Piotrkowie Trybunalskim Marcin Węglewski przez piętnaście lat był zawodnikiem górniczego klubu przechodząc przez jego kolejne szczeble. Następnie pracował przy Sportowej jako trener grup młodzieżowych. W latach 2006-2008 pełnił funkcję jednego z trenerów-asystentów w pierwszej drużynie „Brunatnych”.

Kolejne lata to praca poza Bełchatowem. W okresie od lipca 2008 do marca 2017 roku Marcin Węglewski pracował jako asystent pierwszego trenera kolejno w Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Ruchu Chorzów, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Pogoni Szczecin i Termalice Bruk-Bet Nieciecza. W tym ostatnim, ekstraklasowym klubie pełnił w 2017 roku także funkcję pierwszego szkoleniowca w jedenastu spotkaniach. To ostatni klub, w którym prowadził seniorską drużynę. W listopadzie 2017 roku objął bowiem stanowisko dyrektora ds. sportowych w GKS „Bełchatów” S.A. W sezonie 2018/19 dodatkowo prowadził wraz z Zygmuntem Łuszczem drużynę w Centralnej Lidze Juniorów U-18. W 2019 roku otrzymał licencję UEFA Pro, która uprawnia do pracy z drużyną m.in. Fortuna 1 ligi.

Marcin Węglewski zadebiutuje już we wtorek 2 czerwca, kiedy to na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej drużyna GKS Bełchatów zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Przed nowym szkoleniowcem trudne zadanie utrzymania 15. w tabeli Fortuna 1 Ligi zespołu. W pracy pomagać mu będą nadal Kacper Jędrychowski, Patryk Rachwał i Sebastian Łukiewicz.

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz