Home Kronika policyjna Ustawka pseudokibiców na „Binkowie”

Ustawka pseudokibiców na „Binkowie”

by admin
490 wejść

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło na obrzeżach osiedla Binków. Pomiędzy dwiema grupami osób doszło do bijatyki. W związku z tym zdarzeniem zostało zatrzymanych 8 mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat. Dotychczas w sprawie zarzuty dotyczące udziału w bójce usłyszało 5 osób. Dwóch mężczyzn odpowie też za przestępstwo narkotykowe. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 maja 2020 roku na obrzeżach osiedla Binków w Bełchatowie. O godzinie 10:20 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał informację o bijatyce pomiędzy kilkunastoosobową grupą mężczyzn. Na miejsce natychmiast zostały wysłane policyjne patrole. Mundurowi jednak we wskazanym miejscu nikogo nie zastali. W trakcie patrolowania terenu przyległego, na ulicy Piotrkowskiej uwagę funkcjonariuszy zwrócili mężczyźni, którzy stali przy trzech zaparkowanych osobówkach.

Na widok policyjnego radiowozu osoby te uciekły, pozostawiając otwarte samochody. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili porzucone pojazdy. Wykonane na miejscu czynności procesowe, oględziny miejsca zdarzenia oraz samochodów potwierdziły podejrzenie, że zdarzenie miało tło porachunków pomiędzy pseudokibicami. Poszukując uczestników bójki policjanci prowadzili swoje działania wielotorowo. Docierali do świadków zdarzenia i ustalali jego przebieg.

Typowali osoby biorące udział w bójce. Okazało się, że pomiedzy kilkunastoosobową grupą mężczyzn doszło do stracia, po którym wszyscy rozbiegli się. Dobre rozpoznanie, szybka reakcja oraz liczne czynności prowadzone w tej sprawie doprowadziły do ustalenia i zatrzymań uczestników zdarzenia już 30 i 31 maja 2020 roku.

Pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat usłyszało zarzuty udziału w bójce. W rozumieniu prawa karnego bójka to starcie fizyczne, co najmniej trzech osób, które jednocześnie atakują i bronią się. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni w wieku 21 i 22 lat będą odpowiadać za przestępstwo narkotykowe. 21-latek odpowie za posiadanie ponad 5 gramów marihuany. Natomiast 22-letni bełchatowianin w miejscu swojego zamieszkania prowadził uprawę konopi indyjskich. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować