Home Sport Policja ukarała mandatami kibiców GKS Bełchatów.

Policja ukarała mandatami kibiców GKS Bełchatów.

by admin
420 wejść

Podczas sobotniego meczu tj. 13.06.2020 grupa około 50 kibiców GKS Bełchatów chciała wesprzeć dopingiem swoją drużynę podczas spotkania ligowego z Zagłębiem Sosnowiec.

Z przyczyn epidemiologicznych i obostrzeń z nim związanych, doping bezpośredni na stadionie jest wykluczony. Fani górniczego klubu jednak nie mogli prowadzić dopingu “zza płotu” ponieważ wszyscy zostali zatrzymani przez policję, wylegitymowani i ukarani mandatami karnymi w wysokości od 100 do 500 zł.

W związku z powyższym skierowaliśmy pismo do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie w celu wyjaśnienia zaistniałem sytuacji. W odpowiedzi otrzymaliśmy:

Informuję, że obecnie w dalszym ciągu obowiązuje ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Art. 15 tegoż rozporządzenia dokładnie wskazuje sytuacje, w których można się gromadzić oraz na jakich zasadach. W myśl rozporządzenia zgromadzenia do 150 osób są legalne jeżeli są organizowane na podstawie wcześniejszego zawiadomienia lub decyzji o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 roku Prawo o zgromadzeniach. Inne zgromadzenia w czasie obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych w dalszym ciągu są nielegalne. Osoby, które wówczas zostały ukarane mandatami karnymi naruszyły obowiązujące w tym zakresie przepisy. Stąd reakcja  funkcjonariuszy policji na sytuacje, w której doszło do złamania przepisów prawa.  
Kodeks wykroczeń w art . 54 przewiduje odpowiedzialność  za naruszanie przepisów porządkowych  o zachowywaniu się w miejscach publicznych wydanych z upoważnienia ustawy.  Każdy kto wykracza  przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
Każda osoba wobec której zastosowano postępowanie mandatowe została poinformowana o możliwości odmowy przyjęcia mandatu i z takiej możliwości nie skorzystała.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Jan 16 czerwca 2020 - 15:13

I bardzo dobrze

Reply

dodaj komentarz