Home Kronika policyjna Za butelkę wódki może długo posiedzieć.

Za butelkę wódki może długo posiedzieć.

by admin
362 wejść

Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży rozbójniczej już w trzy godziny po zdarzeniu. Mężczyzna najpierw próbował ukraść alkohol, a następnie zaatakował pracownika sklepu, który chciał odzyskać towar. Notowanemu 25-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 13 czerwca 2020 roku około godz. 14.30, w markecie na terenie Bełchatowa. Policjanci ustalili, że do sklepu wszedł mężczyzna, który próbował ukraść alkohol. Butelkę wódki schował  pod koszulę i nie płacąc chciał opuścić teren sklepu.

Jego zachowanie dostrzegł czujny pracowik sklepu, który natychmiast zareagował. Stanął na jego drodze aby odzyskać skradzione mienie. Sprawca jednak nie oddał skradzionego alkoholu. Odepchnął pracownika sklepu oraz uderzył go z pięści w klatkę piersiową. Pokrzywdzony przewrócił się, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Uciekając ostatecznie upuścił swój łup. Butelka wódki, którą trzymał pod koszulą rozbiła się. Wygląd i zachowanie mężczyzny dokładnie zarejestrowały kamery. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Dzięki dobremu rozpoznaniu funkcjonariusze szybko ustalili podejrzewanego.

Zaledwie w 3 godziny po zdarzeniu podejrzewany 25 – latek był już w rękach kryminalnych. Notowany bełchatowianin usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania kradzieży rozbójniczej, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz