Home Wiadomości Polityka spółki vs. turystyczna perła regionu. Film dla widzów o mocnych nerwach

Polityka spółki vs. turystyczna perła regionu. Film dla widzów o mocnych nerwach

by admin
614 wejść

Wszystko zaczęło się całkiem niewinnie….

Na początku czerwca media społecznościowe obiegła informacja o likwidacji w OSiR
Wawrzkowizna, kultowej sięgającej początku lat osiemdziesiątych stajni wraz z całym zamieszkałym tam dobytkiem. Każdy, komu los żyjących tam koni Agory, Pancake Lay, Maxa, Wsk, Wawrzka, Sweet Rose, Lotosa, Portosa i Siwego przystąpił do działania. Wszyscy i wszędzie o tym mówili. Porozumienie Związków Zawodowych Pracowników PGE S.A. „Miedza” wystosowało pismo do Zarządu PGE GiEK S.A., w którym zgodnie podkreśliło, że brak dialogu społecznego w sprawie likwidacja stajni koni na Wawrzkowiźnie, miejsca kultowego dla mieszkańców naszego regionu jest niedopuszczalne i karygodne.

W mediach społecznościowych bardzo mocno przebijały się komentarze nie tylko miłośników koni. Liczne apele i dobitne słowa krytyki kierowane były pod adresem władz spółki ELBEST. Sytuacja właściwie wydawała się już być przesądzona a los lokatorów stajni właściwie nieznany. W tej sprawie próbowaliśmy skontaktować się z prezesem ElbestHotels Michałem Królem. Niestety bezskutecznie.

Mijały dni…

Nieoficjalnie ale jednak dość pewnie przewijała się informacja, która wskazywała w sposób jednoznaczny, iż konie na Wawrzkowiźnie pozostaną. Powróciła nadzieja…..że może jednak się uda…że zostaną wprowadzone działania naprawcze, ratujące los nie tylko koni.

Cisza przed burzą…..

jak to zwykle bywa nie tylko w sezonie letnim, to była prawdziwa cisza przed burzą. Środa 17 czerwca zapadnie w pamięci wielu jako dzień, w którym obietnice znikają, nadzieja umiera, bezduszność funkcjonariuszy państwowych rozczarowuje i łzy same cisną się do oczu… Po godz. 14.00 Dyrektor Biura Finansów Marcin Długoborski wysyła informację, w której pisze:

Spółka Elbest jest w trakcie opracowywania finalnej koncepcji poprawy warunków bytowania koni, zgodnie z którą zwierzęta przewiezione zostaną do stajni klubu jeździeckiego, który zapewni profesjonalną, całodobową i o wyższym standardzie opiekę nad zwierzętami. Obecnie trwają ostatnie ustalenia w tej sprawie. Prowadzenie stadniny oraz hodowla koni nie jest podstawowym zakresem działalności Elbest. Nie wykluczamy prowadzenia działalności ośrodka jeździeckiego w przyszłości, ale w innej formule, niż dotychczas. Działalność OSiR Wawrzkowizna jest prowadzona zgodnie z przyjętym harmonogramem, obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi rządowymi. Wpływ pandemii COVID – 19 znacząco zakłóca działalność nie tylko Wawrzkowizny, ale również pracę innych obiektów branży hotelarskiej na rynku krajowym oraz międzynarodowym. W bieżącym sezonie, ośrodek został uruchomiony w pełnym zakresie 14 czerwca. Osoby odwiedzające ośrodek mogą liczyć na bezpieczny wypoczynek, który zapewnią wdrożone środki bezpieczeństwa. Goście mogą korzystać już z kąpieliska. Poza piaszczystą plażą i kąpieliskiem na terenie ośrodka znajdują się
m.in. boiska do piłki siatkowej, koszykówki, siatkówki plażowej, korty tenisowe, a także pełnowymiarowe, oświetlone boisko do piłki nożnej. Najmłodszym do gustu przypadnie mini zoo oraz możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, rowerów miejskich i rowerków typu go-kart.

Około godziny 20.00 w kierunku OSiR Wawrzkowizna zmierzają auta umożliwiające transport koni.

Pod osłoną nocy…

rozgrywa się sytuacja, która w ogóle nie powinna się wydarzyć. Ośrodek wczasowy, perła turystyczna regionu, zazwyczaj otwarty i chętnie zapraszający w gościnne swe progi zostaje zamknięty na przysłowiowy klucz dla wszystkich, którzy w tym czasie chcieli się tam pojawić.
Nieznane auta, nieznani ludzie i nasze konie wpychane nerwowo do aut jedno po drugim. Wszystko jakby zaplanowane, obliczone z szelmowską precyzją by jak najszybciej „to” zrobić i wyjechać….by nikt, nic nie widział…by nikt nie zatrzymał konwoju….

Nic tak nie łączy , jak wspólny „wróg”…

W mediach społecznościowych pojawiła się informacji, że „ wywożą nasze konie”…na reakcje mieszkańców i grup społecznościowych długo nie trzeba było czekać. Z minuty na minutę było nas coraz więcej. Zdenerwowanych, oszukanych, niepewnych i złych….
Już było wiadomo, ze albo „ONI” albo „MY”. Pojawia się policja, przedstawiciele związków zawodowych, parlamentarzystka, społecznicy, mieszkańcy i media. Nam wszystkim bardzo na tym zależało….
Nie było łatwo, ale było warto!

Dzisiaj otrzymaliśmy …

Oświadczenie Zarządu spółki Elbest w związku z utrzymaniem stadniny koni w Ośrodku Wawrzkowizna:

Chcąc uszanować tradycję i przywiązanie mieszkańców regionu do stadniny na Wawrzkowiźnie, Zarząd Spółki Elbest podjął decyzję o pozostawieniu koni w Ośrodku. Działalność hippiczna na terenie Ośrodka Wawrzkowizna będzie kontynuowana. Za zaistniałą sytuację przepraszamy wszystkich mieszkańców.
Planowane wczoraj wieczorem przewiezienie zwierząt do stajni Łódzkiego Klubu Jeździeckiego związane było z kwestią optymalizacji kosztów prowadzonej działalności, z jednoczesnym założeniem, że konie będą miały zapewnione odpowiednie warunki i profesjonalną opiekę.

c.d.n.???

Może Cię zainteresować

11 komentarzy

Roman 18 czerwca 2020 - 14:07

Nie wierzy się, ze są na świecie ludzie, którzy nie umieją używać instrukcji obsługi mózgu i czynią przez to szkodę innym swoim głupim rządzeniem. Tych prezesów spółki na taczkach wywieźć i to czym prędzej.

Reply
Ewa 18 czerwca 2020 - 14:10

A ja się pytam gdzie jest Pani Prezydent, radni, którzy na sesjach skaczą sobie do gardeł a w takich chwilach nie ma ich. Nie ma nikogo. Są tylko zwykli miłośnicy zwierząt.

Reply
Ebe 18 czerwca 2020 - 22:10

Jedynie Jankowska przyjechała stojąc murem za mieszkańcami… No właśnie, a gdzie reszta?

Reply
KKKK 18 czerwca 2020 - 14:14

Wzruszenie odbiera mowę. Ile te piękne zwierzęta musiały przejść stresu? Tych darmozjadów wsadziłbym do tych przyczep dla koni i potrzymał tak długo, a nawet i dłużej, zanim bym wypuścił. Chociaż zastanowiłbym się, czy w ogóle wypuścić. Bo To więcej szkody z nich jak pożytku.

Reply
związkowiec 18 czerwca 2020 - 14:26

To jakieś jaja są. Jak można tak ludzi w rogi ładować? Kto w tych spółkach pracuje? Gdzie są związki zawodowe? To jest karygodne. Kto tę spółkę kontrolował, gdzie służby finansowe KWB Bełchatów? To się w dwa lata nie zrobiło chyba? Przez tyle lat taki dług urósł i nikt tego nie zauważył?

Reply
bo jak nie my to kto 18 czerwca 2020 - 14:42

#tematdlauwagi

Reply
Angelika 18 czerwca 2020 - 14:47

Ogromny szacunek, dla wszystkich tych, którzy walczyli i walczą z taką determinacją i oddaniem. Byłam tam wczoraj i widziałam jak wszyscy stosowali zasadę, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Do samego końca. Przypuszczam, że gdyby akcja trwała dłużej, to blokada trwałaby też dłużej.

Reply
Bez tych zwierząt ten ośrodek przestaje istnieć 18 czerwca 2020 - 15:01

Jak Adam bez Ewy
Jak Bełchatów bez jabłka
Kopalnia bez węgla
Elektrownia bez prądu
Tak Wawrzkowizna bez koni być nie może!!!
Ten wierszyk do nauczenia dla mądrych głów, co to z innych miast przyjechali decydować o losach naszego regionu!!!

Reply
Anatol 18 czerwca 2020 - 16:15

Szkoda tych pięknych koni.

Reply
Tom 19 czerwca 2020 - 02:11

Jaka noc?

Reply
............... 8 lipca 2020 - 02:24

Wawrzkowizna w ogóle nie powinna być własnością żadnej spółki, tak samo Słok. To jest okradanie narodu polskiego z jego dóbr narodowych.
Na tym terenie swoją pracę w tzw. czynach społecznych włożyli kiedyś pracownicy kopalni, z myślą, że ośrodek ten jest narodowy i będzie przeznaczony dla Bełchatowian.
Nikt tym ludziom, przekazując ośrodek spółce, nie wypłacił pieniędzy za tę pracę.
To samo zrobiono z dworkiem w Domiechowicach, którego teren ( zabytkowy park, korty i basen który tam się znajdował ) służył mieszkańcom do rekreacji i spacerów a teraz jest zamknięty na cztery spusty.
Jakim prawem urzędnicy decydują o sprzedaży takich miejsc które należą do narodu i naród je budował, często pracując po godzinach pracy zarobkowej społecznie?

Reply

dodaj komentarz