Home Sport Z Chojniczanką na remis

Z Chojniczanką na remis

by admin
398 wejść

W meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi drużyna GKS Bełchatów zremisowała na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice 1:1 (0:0).

Spotkanie drużyn walczących o utrzymanie przyniosło bardzo dużo walki, sporo strzałów i fauli. Mecz był żywy i mógł zakończyć się wyższym wynikiem. Ostatecznie padł remis, który wydaje się być sprawiedliwy, choć cieszyć może bardziej bełchatowian.

Sami jesteśmy ciekawi, ile stałych fragmentów bił w tym meczu Mariusz Magiera. Od tego bowiem się zaczęło, ale niestety brakowało wykorzystania jego dobrych dośrodkowań. W 11. minucie Viktor Putin zdecydował się po rajdzie na silne uderzenie z dystansu, ale piłka pofrunęła obok prawego słupka. Pięć minut później jeden z zawodników trafił z pola karnego w słupek! Niedługo później chojniczanie znów zagrozili bramce Pawła Lenarcika, ale piłka po rykoszecie poleciała nad bramką. I jeszcze jedna sytuacja w naszym polu karnym, ale wyjaśnia ją Marcin Grolik. Końcówka pierwszej połowy to przewaga „Brunatnych”. W 42. minucie po silnej centrze z lewej strony Putina Bartosz Biel w trudnej sytuacji będąc w polu karnym strzelił obok słupka! Niedługo później Patryk Winsztal z bliska zbyt lekko uderzył wprost w bramkarza. Przed ostatnim gwizdkiem „Wini” huknął jeszcze z lewej strony pola karnego, ale bramkarz Chojniczanki poradził sobie z tym strzałem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia, kiedy to Adrian Małachowski z dwunastego metra trafił piłką w poprzeczkę bramki gości! Niestety niecałe dwie minuty później goście wyszli na prowadzenie, kiedy Mateusz Kuzimski oszukał naszą defensywę pakując piłkę z jedenastego metra do naszej siatki. Giekaesiacy nie dali się ponownie złamać i ruszyli do odrabiania straty. W 62. i 64. minucie strzały kolejno Małachowskiego, Winsztala i Artura Golańskiego w polu karnym były blokowane przez ofiarnie interweniujących rywali. Niedługo później Lenarcik kapitalnie obronił strzał z dystansu wybijając piłkę na rzut rożny. W 69. minucie Magiera spróbował z rzutu rożnego i zabrakło mu kilkunastu centymetrów do pokonania Janukiewicza. W 80. minucie padł wyrównujący gol, kiedy Emile Thiakane „zabawił się” z obrońcami i świetnie znalazł Bartosza Biela, który z 12. metra wbił piłkę do siatki Chojniczanki! W końcówce chojniczanie mieli dwie dobre okazje, ale „Lenti” znów był na posterunku! Przy ostatniej w meczu centrze Magiery bardzo zabrakło kogoś, kto wbiłby piłkę do siatki, a była to bardzo dobra piłka!