Home Motoryzacja Autobusem z Bełchatowa do Europy Zachodniej.

Autobusem z Bełchatowa do Europy Zachodniej.

by admin
423 wejść

Z bełchatowskiego węzła przesiadkowego można teraz bezpośrednio podróżować do Europy Zachodniej, m.in. Niemiec, Francji czy Niderlandów. Do przewoźników zatrzymujących się na dworcu przy ul. Czapliniekiej dołączyła bowiem jedna z największych w Europie firm przewozowych.

Pierwsze międzynarodowe kursy z Bełchatowa przewoźnik ma już za sobą. Bezpośrednio z naszego miasta można pojechać autobusem do kilkudziesięciu miast w siedmiu państwach Europy Zachodniej. Wśród nich:

  • Niemcy (m.in. Frankfurt nad Menem, Drezno, Monachium czy Kolonia),
  • Niderlandy (m.in. Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven),
  • Belgia (np. Bruksela, Antwerpia),
  • Francja (m.in. Paryż, Lille, Nantes, Grenoble, Cannes),
  • Szwajcaria (np. Zurych, Lozanna),
  • Austria (Innsbruck),
  • Włochy (np. Mediolan, Werona, Rzym, Florencja, Genua).

Możliwość bezpośredniego połączenia autobusowego z samego Bełchatowa do krajów Europy Zachodniej to z pewnością duże ułatwienie dla wielu podróżnych – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. – Mamy nadzieję, że kursy te będą cieszyć się zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców – dodaje prezydent Czechowska.  

Co ważne, na bełchatowskim dworcu nie znajdziemy rozkładu jazdy wspomnianego przewoźnika. Aby dowiedzieć się, kiedy planowane są kursy trzeba wejść na jego stronę internetową – TUTAJ i wybrać opcję „znajdź swoje połączenie” lub „kup swój bilet online”. Wpisując odpowiednie dane, m.in. datę wyjazdu i/lub przejazdu oraz miejsce docelowe podróży wyświetlone zostaną możliwe połączenia wraz z jego szczegółami.

Aby kupić bilet trzeba kliknąć przycisk „zarezerwuj” i dopełnić pozostałych formalności. Nie trzeba go drukować. Wsiadając do autobusu, wystarczy pokazać jego elektroniczną wersję na smartfonie i okazać się ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. dowodem tożsamości.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz