Home Sport Nowe twarze w składzie GKS Bełchatów

Nowe twarze w składzie GKS Bełchatów

by admin
419 wejść

W poniedziałek 10 sierpnia do drużyny ze Sportowej dołączyło trzech nowych zawodników. Dwóch obrońców i jeden pomocnik.

Szymon Łapiński 19-latek został wypożyczony z Jagiellonii Białystok do końca tego sezonu. Młody ofensywny pomocnik może grać na pozycji skrzydłowego bądź w roli „10”. W sezonie 2019/20 wyszedł na boisko w 22 spotkaniach Fortuna 1 Ligi (1052 minuty) reprezentując barwy Wigier Suwałki. Jedenastokrotnie rozpoczynał mecz w wyjściowej „jedenastce”. Mierzący 181 cm zawodnik swą przygodę z futbolem rozpoczynał w grupach młodzieżowych Mamry Giżycko, gdzie został dostrzeżony i powołany na konsultacje reprezentacji Polski U-18. Jego dobra gra spodobała się przedstawicielom Jagiellonii Białystok, z którą w ostatnim czasie przedłużył kontrakt do końca czerwca 2022 r

Arkadiusz Najemski. 24-letni środkowy obrońca jako wolny zawodnik podpisał w poniedziałek kontrakt z górniczym klubem do 30 czerwca 2021 r. Najemski jest wychowankiem Legii Warszawa, gdzie też spędził większą część swojej młodzieżowej przygody z piłką. Następnie przez półtora roku grał na zapleczu PKO Ekstraklasy, przebywając na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec. Wystąpił łącznie w 27 spotkaniach I ligi, z czego 24 w wyjściowej „11”, zdobywając 2 gole. Po powrocie do stolicy kraju trenował z pierwszym zespołem Legii, ale występował w trzecioligowych rezerwach. Po tym epizodzie nowy obrońca „Brunatnych” przeniósł się do Suwałk, gdzie podpisał kontrakt z pierwszoligowymi Wigrami. W podlaskim klubie spędził dwa sezony, będąc podstawowym obrońcą. Złożyło się na to łącznie 47 gier w Fortuna 1 Lidze i Totolotek Pucharze Polski, przy czym tylko raz wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Zdobył w nich 5 bramek.

Bartłomiej Eizenchart. Urodzony 23 sierpnia 2001 r. w Łęczycy piłkarz rozpoczynał przygodę z futbolem w tamtejszym Górniku, po czym przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. W czerwcu 2018 r. jako zawodnik Pogoni Szczecin awansował do finału mistrzostw Polski juniorów młodszych. Chwilę później trafił do Górnika Zabrze, z którym po okresie wypożyczenia, związał się kontraktem. Jako zawodnik I drużyny nie doczekał debiutu na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej, grając w III-ligowych rezerwach (łącznie 24 występy, 1829 minut). W lutym bieżącego roku zawodnik został wypożyczony do I-ligowej Puszczy Niepołomice, gdzie gromadził cenne ligowe doświadczenie. W Fortuna 1 Lidze zagrał 9 razy (6 występów w wyjściowej jedenastce), w tym 90 minut w lipcowym meczu przeciwko naszej drużynie. Zawodnik zaliczył również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski U-17 i U-16.

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz