Home Wiadomości 4 mln złotych na remont chodników i parkingów.

4 mln złotych na remont chodników i parkingów.

by admin
396 wejść

W różnych częściach miasta prowadzone są remonty i budowa nowych chodników. Drogowcy uporządkowują także istniejące zatoki postojowe, powstają także nowe miejsca parkingowe. Większość prac prowadzona jest w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników, na które do końca 2021 roku miasto przeznaczy ponad 4 mln zł.

Wymiana krawężników i nawierzchni miejskich chodników, budowa zatoczek postojowych, utwardzanie placów wielofunkcyjnych czy remonty punktowych uszkodzeń w jezdniach – zakres prac, jakie miasto prowadzi w ramach bieżącego utrzymania dróg jest bardzo szeroki. Wszystkie zaplanowane na pierwszą połowę roku zadania, mimo trwającej epidemii koronawirusa, zostały zrealizowane. Drogowcy nie zwalniają tempa i obecnie spotkać ich można w kolejnych częściach Bełchatowa.

Jak każdego roku poza realizacją kluczowych dla miasta inwestycji drogowych, prowadzimy też mniejsze, ale nie mniej ważne dla mieszkańców. Przykładem są chociażby remonty chodników, dzięki którym mogą oni spacerować bezpiecznie – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Jeśli chodzi o remonty chodników, prace obejmują m.in. wymianę starych płyt chodnikowych na nową kostkę betonową. Ekipy obecne są na ulicy Częstochowskiej na odcinku od ul. Południowej do Parku im. Józefa Markiewicza (część zachodnia), na Przytorzu w okolicach nowej tężni solankowej oraz przy południowym szczycie bloku nr 201 na os. Dolnośląskim. Jednocześnie od bloku 201 do 208 poprowadzony został nowy chodnik, dzięki czemu poprawiło się skomunikowanie tego rejonu z pobliskim placem zabaw.

W mieście przybywa też miejsc postojowych, jak np. w okolicach bloku nr 201 na os. Dolnośląskim. Teraz mieszka, gdzie mieszkańcy mają już do dyspozycji dodatkowych 6 miejsc. Natomiast przy ul. Kopeckiego na targowisku miejskim uporządkowane zostały miejsca parkingowe wcześniej istniejące. Mowa o zatokach, na których w wyznaczonych miejscach mogą zatrzymywać się pojazdy zaopatrzenia oraz osób prowadzących działalność na targowisku.

Umowa na bieżące utrzymanie, jaką miasto podpisało w styczniu br., obowiązywać będzie do końca 2021 roku. Warto zaznaczyć, że prace, jakie wykonane zostały w okolicach bloku nr 208 na os Dolnośląskim (mowa o chodniku oraz miejscach parkingowych) prowadzone były w ramach innego zadania i kosztowały magistrat ok. 50 tys. zł.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Marcin 18 sierpnia 2020 - 20:23

Szkoda, że dróg nie romntuja tylko sypią smołą z kamykami robiac kolejne nierównośći.

Reply

dodaj komentarz