Home Edukacja Koronawirus atakuje w kolejnych szkołach. I i II LO z covid-19.

Koronawirus atakuje w kolejnych szkołach. I i II LO z covid-19.

by admin
508 wejść

W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u kolejnego ucznia jednej z klas w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Bełchatowie została podjęta decyzja o skierowaniu na kwarantannę kolejnej klasy, jak i 13 nauczycieli w niej uczących.

W związku z tym władze szkoły zdecydowały o zdalnym nauczaniu dla wszystkich uczniów szkoły, także tych objętych kwarantanną. Zdalna nauka będzie obowiązywała od 7 do 12 października bieżącego roku.

Szkoła nie będzie poddana kolejnej dekontaminacji ( tę przeprowadzono 4 października), bowiem uczeń z pozytywnym wynikiem nie przebywał w ostatnich dniach w szkole.

Z rodzicami, uczniami i nauczycielami dyrekcja kontaktuje się poprzez platformę dziennika elektronicznego.

W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u ucznia jednej z klas w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie została podjęta decyzja o skierowaniu na kwarantannę 12 nauczycieli uczących w tej klasie oraz uczniów tej klasy.

Również w domu, kwarantanną objęci zostają członkowie rodziny lub osoby współmieszkające z tymi osobami. Dekontaminacja placówki przeprowadzana jest w dniu dzisiejszym.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz