Home Wiadomości Czy reklamy w Bełchatowie szpecą miasto?

Czy reklamy w Bełchatowie szpecą miasto?

by admin
345 wejść

Od 26 października bełchatowianie będą mogli zgłaszać uwagi do projektu tzw. uchwały reklamowej. Przygotowany przez magistrat dokument określa zasady i warunki umieszczania m.in. tablic, billboardów, elementów małej architektury czy ogrodzeń na terenie miasta. Wnioski będą przyjmowane do 7 grudnia.

Regulacje, które planuje wprowadzić magistrat, mają uporządkować chaos reklamowy. W ten sposób, by nie zaśmiecały one miasta, nie pojawiały się w przypadkowych miejscach czy nie psuły krajobrazu.

Nie chodzi o to, aby reklamy całkowicie zniknęły z przestrzeni miejskiej. One będą funkcjonować, ważne jednak, by swoją formą nie straszyły i nie szpeciły miasta. Zależy nam, aby były one tak wkomponowane w krajobraz, aby nie przesłaniały architektury, ograniczały światła w budynkach mieszkalnych, zagrażały bezpieczeństwu na drogach – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

W przygotowanym projekcie uchwały Bełchatów podzielony jest na pięć stref, w każdej obowiązywać mają osobne regulacje. Konkretnie wskazują one m.in. to ile reklam może być zamieszczonych na danym terenie, a także jakiej wielkości czy z jakiego materiału mają być wykonane. Co ważne zmiany nie będą obowiązywać od razu. Miasto proponuje bowiem czas przejściowy. Mowa tu o dwóch latach liczonych od dnia wejścia w życie tej regulacji. Wszystko po to, aby przedsiębiorcy na spokojnie mogli dostosować się do nowych wytycznych. Inaczej natomiast będzie w przypadku nowych reklam. Te od razu będą musiały być zgodne z nowym prawem miejscowym.

Zanim dokumentem zajmą się miejscy radni, swoje uwagi będą mogli zgłaszać mieszkańcy. Od 26 października do 23 listopada projekt uchwały dostępny będzie na stronie internetowej bip.belchatow.pl, a także w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego (budynek B magistratu, ul. Kościuszki 1, w godz. 8:00-15:00).

Uwagi trzeba zgłosić do magistratu na piśmie w terminie od 26 października do 7 grudnia. Pismo można przekazać do urzędu na kilka sposobów: dostarczyć do Punktu Obsługi Klienta magistratu, wrzucić do skrzynki korespondencyjnej umieszczonej na budynku urzędu lub przesłać drogą pocztową (Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów).

Można je również przesłać drogą elektroniczną na e-mail architektura@um.belchatow.pl bądź za pośrednictwem platformy ePUAP na jeden z adresów: /umbelchatow/UM, /umbelchatow/SkrytkaESP. Trzeba pamiętać, że składając pismo trzeba w nim podać imię i nazwisko wraz z adresem zamieszkania lub nazwę jednostki organizacyjnej z danymi siedziby.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz