Home Wiadomości Nie będzie wolnego dnia po Wszystkich Świętych.

Nie będzie wolnego dnia po Wszystkich Świętych.

by admin
365 wejść

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd nie wprowadzi 2 listopada dodatkowego dnia wolnego. Pomysł ten był rozważany w celu rozładowania tłumów na cmentarzach.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach na dni poprzedzające oraz następujące po 1 listopada. Dotyczy to przede wszystkim seniorów Stwierdził również, że na razie nie wyobraża sobie, aby cmentarze były zamknięte w tym dniu, a rząd w sposób administracyjny ogranicza ruch. 

Jednym z rozważanych rozwiązań w celu rozładowania tłumów na cmentarzach podczas Wszystkich Świętych było wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego w okolicach 1 listopada. Minister zdrowia stwierdził jednak, że pomysł ten został odrzucony. 

W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię “zostań w domu”. – stwierdził Adam Niedzielski.

Na ten moment zarówno w czerwonej, jak i żółtej strefie obowiązuje nakaz noszenia maseczek na zewnątrz, a więc także na cmentarzach.

źródło: msn.com

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz