Home Wiadomości Nowa szefowa Regionalnej Izby Gospodarczej.

Nowa szefowa Regionalnej Izby Gospodarczej.

by admin
508 wejść

Działająca od 2008 roku izba zrzesza 66 firm z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Do głównych jej zadań należy m.in.: wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, szkolenia i reprezentowanie przedsiębiorców w kraju i za granicą.

Podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego Regionalnej Izby Gospodarczej w dniu 10.09.2020,  miejsce dotychczasowego prezesa Andrzeja Ratajskiego zajęła Jadwiga Tumidajewicz.

Andrzej Ratajski podziękował staroście  za dotychczasową współpracę, dzięki której wspólne projekty na rzecz wsparcia lokalnej przedsiębiorczości na stałe wpisały się w kalendarz powiatowych wydarzeń. Były to m.in.: Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, Firma na Medal, akcje charytatywne.

Serdecznie gratuluję Pani Jadwidze Tumidajewicz w związku z objęciem funkcji prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie. Jestem przekonana, że długoletnie doświadczenie zawodowe Pani Prezes przyniesie wiele korzyści, nie tylko przedsiębiorcom, ale także naszemu regionowi – podkreśliła Starosta Dorota Pędziwiatr.

Podczas spotkania omówiono także dalszą współpracę pomiędzy Regionalną Izbą Gospodarczą, a samorządem. Rozmowy dotyczyły także kierunków kształcenia młodzieży uwzględniające potrzeby lokalnych przedsiębiorców oraz udział izby i samorządu w pracach w zespole ds. transformacji obszarów górniczych województwa łódzkiego powołanej przez marszałka woj. łódzkiego.
Wsparcie, promocja i integracja lokalnej przedsiębiorczości to jedno z zadań Zespołu ds. Promocji w Starostwie Powiatowym w  Bełchatowie.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz