Home Rozrywka Stary-nowy plac zabaw na Przytorzu.

Stary-nowy plac zabaw na Przytorzu.

by admin
563 wejść

Fabryka piasku, zestaw zabawowy i huśtawki – takie zabawki już niebawem pojawią się na placu zabaw na osiedlu Przytorze. Prace związane z remontem i rozbudową placu przy ul. Paderewskiego powinny zakończyć się w połowie listopada.

Remont i rozbudowa placu zabaw przy ul. Paderewskiego to zwycięski projekt siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Przypomnijmy, że swój głos na tę propozycję oddało 646 bełchatowian. Zakres prac, które właśnie się rozpoczęły jest bardzo szeroki.

Wykonawca na początek zajął się wybudowaniem nowego ogrodzenia. W ramach robót stare urządzenia zabawowe zostaną wyremontowane, pojawią się także nowe. – Zaprojektowany przez nas plac będzie nowoczesny, kolorowy i przede wszystkim bezpiecznych. Przewidzieliśmy kilka zabawek, których nie spotkamy na innych bełchatowskich placach zabaw, co mam nadzieję będzie miłą niespodzianką dla najmłodszych mieszkańców osiedla Przytorze – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Wspomniane urządzenia to m.in. fabryka piasku z dźwigiem, taśmociągiem, stanowiskiem z formami oraz przenośnikiem i wagą. Milusińscy będą mieć także do swojej dyspozycji nowy wielofunkcyjny zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, domkiem, tunelem i kolorowymi okularami.

Co ważne, na placu pojawi się nowa, bezpieczna nawierzchnia syntetyczna. W planach jest także posadzenie ośmiu drzew liściastych. Całości dopełnią elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci oraz stojak rowerowy. Wszystkie prace kosztować będą ponad 250 tys. zł, a plac ma zostać do użytku w drugiej połowie listopada.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz